Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć 3 wzmacniacze do mixera dj ?

23 Maj 2013 00:41 3351 29
  • Uczeń
    Witam. Mam problem z podłączeniem 3 wzmacniaczy taatoo nightline pro-800 z mixerem dj Behringer djx700. Proszę o pomoc co muszę dokupić aby to ze sobą podłączyć.
  • Poziom 39  
    Najszybciej to polutować kable y podwójny cinch.
    Mozna takimi rozdzielaczami ale to niezbyt profesjonalne i pewne.
    Jak podłączyć 3 wzmacniacze do mixera dj ?
  • Poziom 31  
    Jeszcze żeby te wzmacniacze miały wyjścia Pre Out lub Line Out to było by po kłopocie. Zawsze możesz rozgałęziacz na kablu poszukać z jednej pary na 3pary oby dobrej jakości były wtyki i solidny kabel.
  • Uczeń
    No, ale właśnie takie rozdzielacze maja rozejście na 2 wzmacniacze :(
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    A ten mixer nie ma czasem wyjść booth etc? Kiedyś tak na próbę podłączałem do VMX300 i działało, tylko że brak wskaźnika poziomu sygnału na wyjściu innym niż main out.

Sprawdziłem, mixer ma wyjścia master i booth, możesz je wykorzystać, record nie wiem - nie testowałem jak z regulacją poziomu. Poza tym te wzmacniacz to no...wiadomo :)
  • Uczeń
    Tak tylko że wyjście booth to jest wyjście na monitory. To w niczym nie przeszkadza ze podłacze je jako master ??
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    I tak wzmocnienie masz główne, możesz nawet tak jak ja robiłem 3ci wzmacniacz podłączałem do wyjścia record. Suma jest sumą, czy to master czy to booth.
  • Uczeń
    Bo tak jak ja mam mam 2 wzmacniacze podłaczone pod estradówki i jeden wzmacniacz na subwoofery. Czyli moge podłączyć subwoofery pod booth ? a estrady pod master ?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Możesz.... nawet odwrotnie.
  • Uczeń
    wielkie dzieki juz wszystko wiem.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    A jeszcze lepiej kup crossover, masz wtedy wykorzystane tylko wyjście master z mixera a resztę załatwa croosover, troszkę grzebania z przewodami ale od razu podział częstotliwości załatwiony między nadstawkami a basami...
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jeśli to połączenia ma być profesjonalne to tylko spliter aktywny
    np. LS-280/SW Stage Line
  • Uczeń
    A może mi Pan wysłać zdjęcie splintera ? Jak to wygląda?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    http://www.monacor.pl/product/show/5436/LS-280-SW tutaj akurat masz spliter 8 kanałowy. Wychodzisz z miksera 2 kanałami lewy i prawy i wchodzisz na spliter. poczym wychodzisz bez straty sygnału na cztery wzmacniacze lewy / prawy . Dodatkowo tutaj masz sterowanie wzmocnieniem kazdego kanału co ułatwia wysterowanie
  • Uczeń
    A jak to połączyć gdy w mikserze są chinche ??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    tutaj masz przewód z miksera do splitera http://www.monacor.pl/product/show/8799/MCA-127P

jesli wzmacniacze masz na XLR ( takie trzy dziurki ;) to przewod xlr xlr np http://www.monacor.pl/product/show/843/MEC-190-SW 1,5m
    Jesli masz czincze we wzmakach to http://www.monacor.pl/product/show/8801/MCA-127J

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    A może lepiej sprzedać te 3 "wzmacniacze" i kupić dwa lepsze, dozbierać i dodać crossover? Podłączenie jest proste, trzeba tylko trochę poczytać.
  • Uczeń
    No tak tylko na razie nie stać mnie na lepszy sprzęt.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Uczeń
    Tych wzmacniaczy nie da się podłączyć równolegle.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Uczeń
    Jak podłączyć 3 wzmacniacze do mixera dj ? Jak podłączyć 3 wzmacniacze do mixera dj ?

Dodano po 20 [sekundy]:

wzmacniacze wyglądają tak

Dodano po 27 [sekundy]:

I jak je podłączyć równolegle ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Uczeń
    A ma Pan na to jakiś schemat ?
  • Uczeń
    A gdy podłącze w ten sposób to nie będzie mi rozdzielać mocy? że będzie na przykład ciszej grało ?
  • Poziom 18  
    Mój Bożę jakich czasów dożyliśmy. Dobrze że jutro święto to pójdę się pomodlę za sukces i pomyślność podłączenia 3 wzmacniaczy. :D MatyAS masz anielską cierpliwość.

Osobiście polecałbym koledze rozwiązanie przyszłościowe. Jakiś Crossover, Procesor albo Mikser. Na pewno się przyda w dalszej karierze. Większe możliwości konfiguracji i rozbudowy swojego zestawu.
    Bo jednak 3 wzmacniacze posiadasz. Czyli nie grasz tylko w domu.