Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B4 92r 2.0 - czujnik temperatury płynu chłodzącego ?

28 Lut 2005 19:43 26793 16
  • Poziom 2  
    Witam !
    Mam problem z temperatura wody. Wczesniej wogóle zle wskazywał mi temperature wody i migała kontrolka no i okazało sie ze walnięty jest czujnik temperatury...
    No to pojechałem do sklepu i kupiłem go za 30 zł (biały na 3 bolce)
    No a teraz po przejechaniu 10km wskazuje mi 110 stopni a w ksiazce pisze ze powinno być 90 No i mój kochany sąsiad powiedział mi ze kupiłem zły czujnik ?! A czujnik jest podobno dobry. Co o tym myslicie ?
    (a tak z innej beczki- co to jest czujnik halla ? )
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Witam,czujnik halla jest w aparacie zaplonowym,ale nie reguluje on temperatury,problem z twoim czujnikiem moze polegac na tym ze kupiles podrobe,sprawdz czy woda ze zbiornika wyrownawczego nie wylatuje jak odpalisz silnik i nagrzejesz go,najlepiej zapal na zimnym silniku,odkrec korek i zagrzej samochod na wolnych obrotach i zobacz czy sie nie"gotuje"jesli tak to moze masz walnieta uszczelke pod glowica,zobacz tez na bagnecie czy nie ma wody,lub"mleka"-to moze swiadczyc o uszczelce.
  • Poziom 24  
    Kupiłeś zły czujnik temperatury.
    Dla pewnosci sprawdź gdy się samochód zagrzeje czy dolny wąż chłodnicy jest ciepły.
  • Poziom 13  
    Witam
    Dobrze by było, gdyby to był czujnik temperatury, ale objawy są podobne do tych, jakie występują przy walniętej uszczelce pod głowicą. Sprawdz dobrze tą usterkę, bo jeśli uszczelka to zrób to jak najszybciej. Szkoda głowicy
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Tak zgadza sie w tych silnikach są wadliwe te uszczeliki i są problemy z układem chłodzenia.
  • Poziom 15  
    A wskaznik pokazuje na pewno prawidłową temperature? Kiedyś wymieniałem jakąś żaróweczkę w podświetleniu licznika i przez jakiś czas wskaźnik wariował.

Przy 110 ciągle pracowałby wiatrak od chłodnicy. Wentylator jest załączany przy 92-97stopni, a wyłączany po schłodzeniu do ok 84 - 91 stopni. Może warto sprawdzić.
  • Poziom 13  
    Zgadzam się z kolegą powyżej. T prosta analogia, jeżeli czujnik jest sprawny i pokaże temperaturę 110 stopni to wentylator chłodnicy powinien pracować dość intensywnie, a jeżeli nie włącza się to znaczy, że z tym czujnikiem jest coś nie tak.
  • Poziom 21  
    Jeżeli kupiłeś czujnik za 30 złoty to co się dziwisz. Najczęściej one sa winne. Jak to mówią cena czyni cuda. Ja kiedyś kupiłem czujnik za 35 złoty do pasata 1.8 pokazywał dobrze temperature. Gdy wyciekła woda też pokazywał dobrze temperature a teraz w pasacie jest nowy silnik
  • Poziom 29  
    Nie wykluczone jest to, że czujnik jest sprawny tylko wentylator załącza za późno lub w ogóle nie.

Pozdrowienia
  • Poziom 2  
    włancza sie jak pisze niby powyzej 110... no to gdzie mam kupic czujnik ? :| jak w sklepie daja mi zły ?
  • Poziom 15  
    Nie wiem czy Cie dobrze rozumiem. Ty wymieniłeś czujnik, który ma związek z pokazywaniem temperatury na desce rozdzielczej? Piszesz, że najpierw zlę ci pokazywał i kupiłeś nowy, a teraz pokazuje za dużo. Piszesz też, że wentylator włącza sie przy wskazaniu 110 stopni. Ale przecież tego czujnika przy chłodnicy nie wymieniałeś??????

Sam czujnik od wskazania nie ma wpływu na temperaturę silnika.

Wiesz, że są dwa czujniki? Jak wcześniej nie gotował sie silnik to teraz też nie będzie. Może sprawdz temperaturę jakimś miernikiem. Zagrzej samochód, pomierz kiedy sie włącza wentylator i bedziesz wiedział.
    Audi :)
  • Poziom 2  
    tak chodzi mi o czujnik temperatury który wskazuje temperature silnika...
    pokazuje na desce 110 i odkrecam korek a tam max 70. Wody nie gotuje, wszystkie przewody ciepłe. No to ile kosztuje taki dobry czujnik ?!?
  • Poziom 24  
    Widzę że jesteś z olkusza czyżbyś kupywał czujnik w sklepie przy stacji pkp?? Miałem przypadek że koleś kupił u nich czujnik bo był tańszy o 50 zł i w końcu musiał kupić drugi bo ten był zły.
    Na 100% będzie dobry w salonie u Bieńkowskiego (VW Audi) ten chyba jest najbliżej olkusza i tam napewno będzie dobry tyle że cena może być nie ciekawa. No ale cuż coś za coś. Jeśli cię interesuje poszukam numeru telefonu do nich.
  • Poziom 2  
    no dokładnie tam kupiłem...

no mozesz mi dac ten nr to zadzwonmie do nich i zapytam ile kosztuje taki czujnik
  • Poziom 24  
    Proszę bardzo to jest numer bezpośrednio do ich sklepu.
    tel. (032) 368 88 44
    e-mail: sklep(malpa)bienkowski.com.pl
  • Poziom 1  
    Jutro będę walczył z takim samym problemem, jak coś dam znać.
  • spec od auto-elektro
    Nie dawno miałem podobny przypadek temperatura na wskażniku 110 a w zbiorniu wyrównawczym 90 . Klient kupił 5 czujników wymieniał wskażnik i cały czas to samo. I co się okazało że wcześniej wymienił termostat tylko nie na firmowy a jakąś podróbę i od tego momentu powstało całe zamieszanie.P