Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon bezprzewodowy z możliwością podłączenia kablem

23 Maj 2013 11:42 4188 16
  • Poziom 15  
    Witam, czy istnieje telefon przewodowo-bezprzewodowy? Chodzi mi o to, by była to słuchawka przenośna. Gdy podłączę ją do kabla, staje się telefonem stacjonarnym i na odwrót. Problem polega na tym, by zminimalizować ilość sygnałów z wielu baz, gdy jest on niepotrzebny.
  • Poziom 24  
    Każdy telefon korzystający z przewodowej linii abonenckiej, jest zawsze telefonem przewodowym, a może mieć dodatkowo funkcję bezprzewodowej słuchawki.

Wyjaśnij co rozumiesz przez podłączenie słuchawki przenośnej do kabla.
    Masz na myśli odłożenie słuchawki na stację bazową, czy może coś innego?
  • Poziom 17  
    w większości telefonów bezprzewodowych można wyłączyć dzwonek w bazie - wówczas dzwoni tylko słuchawka
  • Poziom 15  
    chodzi mi o słuchawkę bezprzewodową, która po podłączeniu do np. bazy przez kabel staje się telefonem stacjonarnym tym samym wyłączając łączność bezprzewodową.
  • Poziom 24  
    Jeszcze raz spytam:
    fascynat napisał:
    Wyjaśnij co rozumiesz przez podłączenie słuchawki przenośnej do kabla.

Wyjaśnij co rozumiesz przez podłączenie słuchawki bezprzewodowej przez kabel np. do bazy.
  • Poziom 15  
    już prościej chyba nie da się tego opisać, "podłączając słuchawkę przenośną staje się ona telefonem stacjonarnym" czyli: mam słuchawkę bezprzewodową z bazą, podpinam słuchawkę do bazy przez kabel, łączność bezprzewodowa zostaje wyłączona a jest kontynuowana przez tenże kabel

lub w drugą stronę:

telefon przewodowy z funkcją słuchawki bezprzewodowej
  • Poziom 24  
    malapawel napisał:
    już prościej chyba nie da się tego opisać, "podłączając słuchawkę przenośną staje się ona telefonem stacjonarnym" czyli: mam słuchawkę bezprzewodową z bazą, podpinam słuchawkę do bazy przez kabel, łączność bezprzewodowa zostaje wyłączona a jest kontynuowana przez tenże kabel

lub w drugą stronę:

telefon przewodowy z funkcją słuchawki bezprzewodowej

Jak już napisałem na samym początku:
    Każdy telefon korzystający z przewodowej linii abonenckiej, jest zawsze telefonem przewodowym (stacjonarnym), a może mieć dodatkowo funkcję bezprzewodowej słuchawki.
    Po raz kolejny, formułując inaczej pytanie, pragnę uzyskać od Ciebie informację:
    Przez jaki kabel chcesz słuchawkę bezprzewodową połączyć z bazą?

p.s.
    Na drugi raz, daruj sobie uwagi tego typu jak ta, którą wyróżniłem we fragmencie Twojego postu...
  • Poziom 15  
    typ kabla: dowolny

może wyjaśnię o co mi chodzi bo widzę, że nadal się nie rozumiemy:

siedzę sobie przy biurku na nim stoi telefon, trzymam w ręku słuchawkę podłączoną do telefonu poprzez kabel (typ dowolny), muszę wyjść do drugiego pomieszczenia kontynuując rozmowę, odpinam sobie ten kabelek od słuchawki, telefon robi się bezprzewodowy i nadal kontynuuję rozmowę, przychodzę z powrotem do biurka, podpinam kabel pod słuchawkę i wciąż rozmawiam.
  • Poziom 24  
    malapawel napisał:
    ak możesz to podeślij link do takiego telefonu bo go nie widziałem jeszcze. typ kabla: dowolny

Możesz sprecyzować o jaki telefon Ci chodzi?

Dodano po 5 [minuty]:
    Widzę, że skasowałeś część poprzedniej wiadomości...

malapawel napisał:
    typ kabla: dowolny

może wyjaśnię o co mi chodzi bo widzę, że nadal się nie rozumiemy:

siedzę sobie przy biurku na nim stoi telefon, trzymam w ręku słuchawkę podłączoną do telefonu poprzez kabel (typ dowolny), muszę wyjść do drugiego pomieszczenia kontynuując rozmowę, odpinam sobie ten kabelek od słuchawki, telefon robi się bezprzewodowy i nadal kontynuuję rozmowę, przychodzę z powrotem do biurka, podpinam kabel pod słuchawkę i wciąż rozmawiam.

Nareszcie udało Ci się sprecyzować swoje potrzeby.
    Większość telefonów stacjonarnych z funkcją słuchawki bezprzewodowej umożliwia odebranie połączenia bez podnoszenia słuchawki z bazy i rozmowę głośnomówiącą, a następnie po podniesieniu słuchawki z bazy kontynuację tej rozmowy w ramach zasięgu oferowanego przez dany model telefonu.
  • Poziom 15  
    nie chodzi mi o tryb głośnomówiący, chodzi mi konkretnie o to co napisałem wyżej
  • Poziom 24  
    Nie słyszałem o takiej partyzantce w dostępnych na rynku telefonach.
    Jeżeli dobrze Cię rozumiem, to chciałbyś w słuchawce bezprzewodowej zamontować gniazdo telefoniczne typu np. RJ-11 lub RJ-45, przerobić odpowiednio fabryczny układu połączeń w słuchawce i bazie, a na czas rozmowy odpinać kabel np. od bazy i chodzić z dyndającym ze słuchawki kablem zakończonym wtyczką lub odpinać wtyczkę ze słuchawki, a kabel podpięty do bazy kłaść np. na biurku?
    Odłączenie kabla z dowolnej strony = rozmowa bezprzewodowa.
    Podłączenia kabla = rozmowa przewodowa.
    To wszystko oczywiście bez przerywania połączenia i ogólnie bez limitu włączeń/wyłączeń kabla.
    Jeżeli tak, to raczej czarno to widzę.
  • Poziom 30  
    W takim razie po co Ci kabel? Kup zwykły telefon stacjonarny z bezprzewodową słuchawką, gdy słuchawka będzie w bazie, to będzie się ładować i tyle.
  • Specjalista od telefonów
    Nie istnieje takie dziwo.
    Kropka.
  • Poziom 15  
    dzięki za zainteresowanie, ogólnie jest problem tego typu, że mam w biurze 6 baz bezprzewodowych i jest strasznie wysoki poziom sygnału w ich okolicach, rozwiązaniem problemu byłoby zastosowanie telefonów przewodowych co wyeliminowałoby całkowicie nadawanie sygnału, jednak w kilku przypadkach telefony przewodowe będą musiały działać jak bezprzewodowe (potrzeba wyjścia z biura itp.) i dlatego zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem, chyba że ktoś ma jakiś ciekawszy pomysł
  • Poziom 24  
    malapawel napisał:
    ...mam w biurze 6 baz bezprzewodowych i jest strasznie wysoki poziom sygnału w ich okolicach...

Możesz szerzej wyjaśnić problem wspomnianego przez Ciebie strasznie wysokiego poziomu sygnału?
    Dysponujesz jakimiś pomiarami?
    Konkretnie o co chodzi?
    W czym przeszkadza lub co powoduje ten strasznie wysoki poziom sygnału?
  • Poziom 15  
    Był robiony pomiar i wyszło 11 (nie pamiętam w jakich jednostkach), ogólnie bazy zakłócają pracę innych urządzeń bezprzewodowych.
  • Specjalista od telefonów
    To kupcie sobie porządny telefon. Z jedną baza i kilkoma słuchawkami z funkcja "Eco".
    Jak słuchawka na bazie to poziom emisji śladowy.
    A temu co siedzi na miejscu zwykły, przewodowy.