Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka - viking mb 3r - zalewa swiece

23 Maj 2013 14:02 3549 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Moja kosiarka to viking mb 3r, 5KM bez napędu, silnik B&S, 2003 r. Jeśli jakieś dane będą potrzebne jeszcze silnika to prosze napisać jakie.
    Problem mam taki, że zalewa mi świece. Kosiarkę kupiłem używaną, wczoraj odpalała bez problemów, kosi dobrze. Przed koszeniem wymieniłem świece i filtr. Dziś chyba z 6 razy wykręcałem świece i przecierałem bo ją zalewało, aż w końcu udało się odpalić. Zauważyłem też, że silnik jak jest zimny to ciut nie równo chodzi, jak by małe strzelania było słychać takie ledwo ledwo. Jak się rozgrzeje jest ok. Czy wiecie co może być przyczyną?
  • Poziom 16  
    czy masz dobrze dobraną świecę (ciepłota) , sprawdź też, ewentualnie zwiększ odstęp na elektrodach świecy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Odstęp na elektrodach wynosi 0.75 tak jak w instrukcji. Świeca, którą mi tak zalewało to była Iskra FS50 KR-była to nowa świeca, którą wkręciłem po zakupie kosiarki bo wydawało mi się, że będzie lepiej. Zmieniłem jednak na tą co była w kosiarce NGK B4-LM i jest trochę lepiej, tzn nie zalewa tak od razu ale muszę z 15 razy ciągnąć za nim zapali. W instrukcji piszę, że polecana świeca to champion J19 LM, ale czy to nie jest zamiennik tej NGK?

A jeśli chodzi o gaźnik to jaka informacja jest dokładnie potrzebna?
  • Poziom 2  
    Koło nie ociera, jest przerwa od 0.3 do 0.6 mm.