Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaeser SK19 - Wymiana oleju w kompresorze - sprężarka śrubowa

papek895 23 Maj 2013 14:07 7971 4
  • #1 23 Maj 2013 14:07
    papek895
    Poziom 2  

witam
    Kupiłem sprężarkę Kaeser SK19, używaną. Chcę wymienić olej, kupiłem filtry i olej. Niestety nie mogę znaleźć żadnej instrukcji w internecie. Operacja wydawała by się prosta , gdyby nie to, że nie ma na dole zaworka spustowego. Z tego co czytałem powinien być na samym dole, którym spuszcza się również zanieczyszczenia. Czy jest inny sposób na spuszczenie oleju. Wszystkie okienka i wyjścia mam tak jak na zdjęciu:
    czy ten duży imbus na górze wieczka do wlot oleju?
    bardzo proszę o pomoc, nie mam nigdzie w pobliżu serwisu i nikt nie zna się na kompresorach.

Dziękuję i pozdrawiam

1 4
  • #3 23 Maj 2013 15:19
    papek895
    Poziom 2  

Dzwoniłem do p. inż Gila, powiedział mi, że musi być na dole spust, jednak go nie ma, tak jak śruba do wlewu powinna być czerwona, a nie widać jej, może to mają te nowsze modele.

0
  • #4 22 Sie 2013 09:22
    andrewdy13
    Poziom 1  

czy rozwiązał Pan problem z tym olejem?

0
  • #5 03 Paź 2013 07:09
    Prezydentrp
    Poziom 18  

Jeśli nadal nie rozwiązałeś tego problemu to spust jest widoczny na pierwszym zdjęciu tuż pod chłodnicą, jest tam zaworek na końcu którego powinien być wężyk ale widać tylko króciec. Jest tak wysoko bo w środku jest rurka która biegnie do samego dna zbiornika. Trzeba tylko pamiętać że spuszcza się olej wcześniej nabijając ciśnienie do zbiornika separatora a żeby się od razu nie odpowietrzył to trzeba zamknąć zawór odpowietrzający. Swoją drogą strasznie zapuszczona ta maszyna, widać ze swoje już przeszła. Oprócz filtrów oleju i powietrza radziłbym wymienić też wkład separatora bo już też pewnie swoje przechodził i będzie puszczał ogromne ilości oleju w sieć.

2