Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

At1280 - Stk500 v2 brak na liście w AVRStudio 5

Mystik 23 May 2013 16:49 1575 8
    Mystik
    Level 11  
    Cześć

Przesiadłem się z ulubionej Atmegi32 na Atmegę1280. No i mam problem.

Programuję w AvrStudio 5. I jakież było moje zdziwienie, gdy na liście procesorów, w oknie programowania, moja nowa Atmega się nie pojawia.

Korzystam z programatora MicroSense USB AVR ISP II FT.

Widzę, że AvrStudio blokuje możliwość programowania za pomocą tego programatora, pokazując, że mozliwe jest to tylko Stk600. Ale w każdym opisie takiego i podobnych programatorów jest napisane, że procesor At1280 jest obsługiwany.
    O dziwo w AvrStudio 4, At1280 występuje na liście i działa.

Może jest jakiś sposób obejścia tego problemu. Lub też podpowiedzcie, jaki program wykorzystać TYLKO do programowania.

Mogę oczywiście starać się powrócić do wersji 4 AvrStudio, ale wolałbym tego uniknąć.

A może przejście na inny programator? Z jakim nie będę miał tego problemu?

pozdrawiam

PS. Dodam, że pracuję na Windows 7 64-bit.
    piotrva
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Programator polecam osobiście AVR ISP mkII z tańszej półki cenowej.
    A do programowania można AVRDude (ale strasznie muli).
    tmf
    Moderator of Microcontroller designs
    Ja tylko dodam, że jest już Atmel Studio 6.1, oczywiście STK500 chyba i tak nie wspiera.
    piotrva
    VIP Meritorious for electroda.pl
    W wersji 6.1 STK500 w ogóle ma baaardzo ubogą listę procesorów. Także albo pozostaje programować przez AVRDude, albo przez AS4.18, albo jakiś nowy programatorek.
    Mystik
    Level 11  
    OK. Dzięki.
    Czyli jednak potwierdziło się niestety to, że albo: Avr4 albo mkII. I chyba padnie na to drugie, bo do wyższych wersji AcrStudio już się przyzwyczaiłem.

Dziękuję za podpowiedzi.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Mystik
    Level 11  
    Zrobiłem tak.
    Skopiowałem plik xml z folderu stk600 do stk500 ze zmianą nazwy. I na liście się pojawił i czyta poprawnie bity itp. Kasuje procesor i program wrzuca. Muszę jeszcze sprawdzić czy wrzuca go w odpowiednie miejsce i czy program działa. Ale to po południu, bo teraz tak na szybko tylko sprawdzam, to co napisałeś.

Tak myślałeś, żebym zrobił? Skopiować plik z Stk600? Czy może wziąć plik z wersji 4? Lub też w ogóle inny procesor, ale z katalogu Stk500?

No jakby to zadziałało, to by był rekord świata.
    User removed account
    User removed account  
    Mystik
    Level 11  
    No więc sprawdziłem działanie tego co zrobiłem.
    Czyli skopiowałem z katalogu Stk600 plik z nazwą mojego procesora (1280), do katalogu Stk500 i zmieniłem końcówkę nazwy.

Wgrałem najprostszy program do mrugania diodami i działa.

Bardzo dziękuję za wskazówki. Mam nadzieję, że powyższe przyda się komuś.

pozdrawiam