Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Praca Inżynier Elektronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy subwoofer aktywny

Luklukowaty 23 Maj 2013 19:10 633 0
  • #1 23 Maj 2013 19:10
    Luklukowaty
    Poziom 18  

Witam,

Cytat:
    ze względu na fakt, że poniższe opracowanie mógłbym wsadzić do wielu forów (np. mikrokontrolery, audio, zasilacze impulsowe, etc.) i w poprzednim (http://https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12334602) nie było odzewu (możliwe, że grupa docelowa nie ta) zamieszczam mój post tutaj.

Moderator może skasować dowolny temat jeżeli uzna to za stosowne.

Otóż chcę skonstruować cyfrowy subwoofer aktywny wysokiej jakości, a w późniejszym terminie cyfrowy wzmacniacz 7-kanałowy. Ze względu na poziom skomplikowania oraz małą ilość dostępnego czasu na cele hobbystyczne wpadłem na pomysł aby zrealizować projekt w sposób społecznościowy.

Na wstępie określę czym według mnie jest "cyfrowy subwoofer aktywny"
    - uzyskanie maksymalnej wydajności energetycznej w torach prądowych, nie koniecznie podparte wyliczeniem ceny do wyników
    - podwójny zasilacz impulsowy do zasilania stopnia wyjściowego (stopień do pracy standardowej oraz stopień pracy z pełną wydajnością)
    - zasilacz impulsowy 0-stand-by dla elektroniki
    - ARM lub FPGA do zarządzania
    - stopień wyjściowy w klasie cyfrowej (D, T lub innej)
    - wejścia cyfrowe (SPDIF z dekodowaniem AC3 oraz innych)
    - DAC dla wejść analogowych subwoofera
    - brak przetwarzania analogowego w torze cyfrowym (SPDIF -> procesor -> wzmacniacz cyfrowy) w celu wyeliminowania zbędnych torów DAC/ADC
    - złącze RS485 oraz ETH do podłączenia do inteligentnej sieci domowej
    - dodatkowe bajery (programowe oraz sprzętowe - mam kilka pomysłów)

O co mi chodzi w projekcie społecznościowym:
    - projekt byłby współtworzony przez więcej niż jedną osobę po ustaleniu parametrów
    - cały projekt byłby OpenSource z wyłączeniem do celów komercyjnych
    - możliwość współdzielenia kosztów związanych z zakupem części oraz PCB na zainteresowane osoby
    - mile widziane osoby specjalizujące się w pewnych zakresach działań (np. projekt PCB, projekt zasilacza, oprogramowanie, etc.)

Oczywiście wszystkie kwestie są rozwojowe i do ustalenia. W tym momencie chciałem się w ogóle zapytać, czy byłyby osoby chętne do wykonania tego typu projektu i jakie jest wasze zdanie na ten temat.

0 0
  • Praca InĹźynier Elektronik
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo