Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma mx885 - biały wydruk

23 Maj 2013 19:26 1605 2
  • Poziom 11  
    Witam,
    drukarka (urządzenie wielofunkcyjne w zasadzie) działała do chwili uszkodzenia głowicy, znaczy pokazania błędu U052. Kupiłem zupełnie nową głowicę qY6-0080 i w zasadzie wszystko przebiegło prawidłowo. Głowica rozpoznana, żadnego błędu, nawet polecenia wykonuje właściwie. Jest tylko jeden problem, dość istotny jesli chodzi o drukarkę - nie drukuje ani jednym kolorem. Kartki wychodzą czyste, a po wyciągnięciu głowicy sprawdzałem same dysze, dotykając delikatnie chusteczką i widać , że tusz się sączy. Druga sprawa, zadawane wielokrotnie czyszczenie oraz wyrównywanie odbywało sie bez przeszkód. Widać ubywający tusz w zbiornikach. Trzecia sprawa, to sprawdzenie drukarki service tool-em i wejsciem w tryb serwisowy. Tam również niby wszystko ok i poprawnie, ale drukarka nijak nie chce wypluc wydruku...najzwyczajniej nie drukuje. Czego to może być przyczyna? porozkręcać ja i szukać przerw w tasmach? Czy posprawdzać oraganoleptycznie elementy elektroniczne, czy nie sa sfajczone, etc... Bardzo prosze o sugestie.
  • Computer Controls
  • Spec od drukarek
    Uszkodzona może być karetka, płyta główna jak i ta nowa głowica. Bez części może być trudno zdiagnozować. Proponuję wysłać na wycenę do autoryzowanego serwisu. Polecam Fis-Komp w Warszawie.
  • Computer Controls
  • Poziom 11  
    Pooglądałem sobie troszeczkę i nie widać nic co by sugerowało, że uszkodzona jest karetka. Znaczy, taśmy wyglądają na całe (nie sprawdzałem każdej ściezki, czy przewodzi), tak samo elementy na płytce drukowanej karetki (jest tam kilka malutkich smd oraz trzy elektrolityczne kondensatory). Zastanawia mnie do czegó służą trzy kabelki, które sa odłączone ... z jednej strony przy zasilaczu (pojedynczy, oraz podwójna kostka), zaś z drugiej pojedynczy przy gniazdach tel/line oraz podwójne na płytce głównej, tuż pod gniazdem USB. Choc myslę, że to zupełnie inna sprawa zaraz zobię zdjęcia dla lepszego rozpoznania. I chyba zrobię tak jak mi sugerowano, tj. odeślę do serwisu. Może im sie uda.