Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja DVB-T brak zasiegu na antenie pokojowej na 10 piętrze

23 Maj 2013 20:59 7875 11
  • Poziom 8  
    Mieszkam w Bydgoszczy w bloku na 10p/11p budynku. Mam antenę pokojową SKYMASTER 36 dB kupiona wczoraj, bo żadna inna nie działała miałam ich chyba 5 w domu?? dekoder Optimium STEB HD T90. Telewizor Hunday 5 letni zwykły. I w tym problem jakikolwiek program odbieram tylko rano i późnym wieczorem tragedia, muszę się namęczyć by cokolwiek ustawić. Może ktoś mi coś doradzi, bo wiercić dziurę i antena na zewnątrz odpada. Antena działa tylko ustawiona na okno jest południowo zachodnie, najbliższy blok ze 200 metrów co najmniej. Już dostaję szału z tym telewizorem, zakup nowego nie wchodzi w grę. Doradźcie coś proszę. Nadajniki jakie wyszukuje to ul. Chodkiewicza multiplex 3 i Trzeciewiec multiplex 1 i2 tylko na 2 mam sygnał i to ok do 50 % większość dnia 00% Dodam tylko że próbowałam ustawić antenę w innym kierunku ale brak zasięgu.
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie.

Trochę za mało danych na temat tych wszystkich anten...
    Kierunek nadajnika to północny-wschód i jeśli masz okno z tej strony, to tam trzeba ustawiać antenę. To jedno.
    Druga sprawa to wzmacniacz. Należałoby spróbować odbioru na antenie bez wzmacniacza. Ta, która masz się nie nada. Przy tak małej ilości danych trudno jednoznacznie stwierdzić czy to wina zbyt silnego wzmocnienia czy zbyt słabego sygnału bo zaniki w dzień i pojawianie się sygnału wieczorem wskazywałyby na zbyt słabe natężenie pola. Jednak tak monstrualnie silne wzmocnienie nie jest bez wpływu (negatywnego) na wskazania, więc to może być mylące.
    Najlepsza byłaby mała, pasywna antena na zewnątrz od północnego-wschodu.
    Jeśli napiszesz coś więcej o pozostałych antenach, które masz, być może uda się jeszcze coś z nich wykrzesać?
    Pozdrawiam.

Sebastian
  • Moderator
    Zastosowanie anteny ze wzmacniaczem jest najczęstszym błędem nieświadomych użytkowników.

Obecnie Trzeciewiec nadaje wszystkie trzy MUX-y z taka korbą, ze można odbierać telewizje w samochodzie, nawet w krzakach na Białych Błotach. Do tego tuner może nie jest szczytem techniki ale te najbardziej prymitywne dekodery są bardzo czułe - czasami zbyt czułe - bardzo łatwo je przesterować. I nie tylko sygnałami użytecznymi a - przede wszystkim - zakłóceniami .
  • Poziom 8  
    Ok tylko jak wyłączę te moją antenę z zasilania to wogóle nic nie odbiera?? To jak mam kupić zwykłą antenę pokojową bez zasilacza??
  • Poziom 37  
    Odłączenie zasilania z anteny ze wzmacniaczem to tak jakby odłączyć cała antenę czyli tak jak by jej nie było, trzeba odłączyć zasilacz założyć zwykłą wtyczkę i wymontować wzmacniacz w antenie.
    Elka1981 napisał:
    To jak mam kupić zwykłą antenę pokojową bez zasilacza??
    dokładnie tak bez zasilacza i wzmacniacza w antenie tzw. antenę pasywna.
  • Poziom 8  
    Tak byłam się już zoriętować ile kosztuje taka antena i dowiedziałam się nawet że wrazie co jest przejściówka do okien plastikowych i nie będę musiała wiercić. Tylko teraz jak antena bez zasilacza na zewnątrz pewnie koniecznie musi byc wystawiona Co??
  • Poziom 26  
    Jeśli masz okna od północnego-wschodu, to nie musi być za oknem.
    Dobre dla Ciebie anteny wyglądają mniej więcej tak:
    Telewizja DVB-T brak zasiegu na antenie pokojowej na 10 piętrze Telewizja DVB-T brak zasiegu na antenie pokojowej na 10 piętrze Telewizja DVB-T brak zasiegu na antenie pokojowej na 10 piętrze
    Kosztują od 30 do 80zł.
    Jeśli napiszesz jakie masz te wcześniejsze anteny może się okazać, że wystarczy symetryzator za 3zł. i problem będzie załatwiony.
    BTW: te przejściówki do okien mocno pogarszają jakość i poziom sygnału ale jeśli będzie duży zapas to może działać.
    Pozdrawiam.

Sebastian
  • Poziom 8  
    Mam 2 anteny pokojowe z wbudowanym zasilaczem jedną Thomsona ANT85 ta w ogóle nie działa czy podłaczona czy nie a drugą też pokojową skimaster Active tvb-t wczoraj kupiona i nie działa. Sama nie wiem siedzę czytam i myślę, może faktycznie tą oddam jutro do sklepu i kupię zwykła antenę taką na balkon no cóż a jest inne wyjście?? Jestem trochę załamana tym bo pierwszy tydzień z dekoderem to miałam fajny obraz, dopiero jak 20 wyłączyli te telewizję analogową to zaczęły się kłopoty. Byłam już dziś u pana co naprawia telewizory, pogadałam i rozłożył ręce co dziwi się że na 10p nie mam zasięgu lub słaby dopiero w nocy. Twierdzi dokładnie co większość ludzi na forach że to zasilacz psuje ten obraz. Fakt dziś jak obeszłam blok to zauważyłam że sporo anten jest wystawionych, jeszcze tydzień temu tak nie było. Tylko obawiam się że kupię kolejną antenę i będzie to samo.
  • Poziom 26  
    Elka1981 napisał:
    Mam 2 anteny pokojowe z wbudowanym zasilaczem jedną Thomsona ANT85 ta w ogóle nie działa czy podłaczona czy nie a drugą też pokojową skimaster Active tvb-t wczoraj kupiona i nie działa...

Z tych anten nie da się nic zrobić. To są: "atrapy". Oddaj jeśli jeszcze można.
    Pozdrawiam.

Sebastian
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Elka1981 napisał:
    Mam 2 anteny pokojowe z wbudowanym zasilaczem jedną Thomsona ANT85 ta w ogóle nie działa czy podłaczona czy nie a drugą też pokojową skimaster Active tvb-t

Moje pojęcie o antenach a i o użytkownikach tego Forum jest takie (bez obrazy i ze świadomością, żeś "kobietą") (a i dział nieserwisowy) , abyś "ustosunkowała" się do podpowiedzi tu będących Fachowców i user-ów podpowiadających. :!:

Cytat:
    Jestem trochę załamana tym bo pierwszy tydzień z dekoderem to miałam fajny obraz, dopiero jak 20 wyłączyli te telewizję analogową to zaczęły się kłopoty.

Kłopotem możemy zwać sam fakt, że nadajniki (ogólne założenia regulaminowo/ustawowe), które są wyłączane z emisji "analogowej" - to nadajniki w emisji "cyfrowej" - dostają pełną moc licencyjną od 50kW do 100kW poziomu ERP czasami na innych kanałach niż były i mocami promieniowania w ERP.
    Prosta propozycja , abyś ponownie dostroiła dekoder do Nowych Wymogów emisyjnych w DVB-T.

Cytat:
    Byłam już dziś u pana co naprawia telewizory, pogadałam i rozłożył ręce co dziwi się że na 10p nie mam zasięgu lub słaby dopiero w nocy.

Bez urazy czy obrazy, ale ten "naprawiacz" chyba nie jest serwisantem a tylko kimś, kto przyjmuje sprzęt RTV a kto inny naprawia - On nie ma chyba żadnej "wiedzy" o tym co mówi. :!:

Cytat:
    Twierdzi dokładnie co większość ludzi na forach że to zasilacz psuje ten obraz.

Omijałbym tego "ktosia" daleko z samych jego "poglądów" i jego tzw. fachowości.
    (Że tacy "fachmani" jeszcze żyją na tym Świecie). :?:

Cytat:
    Fakt dziś jak obeszłam blok to zauważyłam że sporo anten jest wystawionych, jeszcze tydzień temu tak nie było. Tylko obawiam się że kupię kolejną antenę i będzie to samo.

Sam fakt, że zainstalujesz antenę na najwyższym punkcie zainstalowania (dach, komin czy nadbudówka wind) budynku, będzie świadczyć o jej poprawności Instalacyjnej i jakości sygnały DVB-T w miejscu instalacji.

Cytat:
    Ok tylko jak wyłączę te moją antenę z zasilania to wogóle nic nie odbiera??

Musisz wiedzieć, że wzmacniacze muszą meć zasilanie, bo inaczej przestają poprawnie działać - a i więcej, że brak zasilania to nie inaczej jak włączenie tłumika około -30dB z braku tego zasilania +V).

Przemyśl i podejmij decyzję w sprawie tu omawianej. :spoko:

Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Elka1981 napisał:
    Mieszkam w Bydgoszczy w bloku na 10p/11p budynku.
    Doradzam zakup takiej anteny
    http://akumulatorki.com.pl/img/uploaded_image...a_DPM_APOK_ze_wzmacniaczem_1325259957_390.jpg
    i zamontowanie jej na parapecie okna. Antena oczywiście bez wzmacniacza.

Dziury nie musisz wiercić bo już wiesz o przejściówkach okiennych.

Chyba, że lubisz majsterkować to za 5 zł. można zrobić antenę samemu :D
    http://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/#comment-4695