Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik 15A - Pytanie o jakość wykonania

23 Maj 2013 21:45 3369 4
  • Poziom 13  
    Witam zakupiłem prostownik ponoć polskiego producenta K.... pierwszy egzemplarz wymieniłem

bo strasznie ze wzrostem prądu brzęczał coś jak budzik (chyba efekt luźnych blach) jak że

posiada on dosyć dużą wydajność prądową i płynną regulację prądu rozebrałem go celem

oględzin jakościowych i to co zobaczyłem trochę mnie zdziwiło połączenia wykonane są

zaciskanymi blaszkami przewody nie za grube posiada on również zabezpieczenie termiczne ale

nie wiem jaki jest element wykonawczy a działa one bo wyłączył się kilka razy co też jest

dziwne, nowy egzemplarz obciążyłem dwoma żarówkami H4 oba włókna, popłynął prąd ok 13A /11v,

po jakimś czasie również się wyłączył ? Regulacja prądu działa na zasadzie triaka na

uzwojeniu pierwotnym, proszę kolegów o wyrażenie opinii czy jest to urządzenie dobre czy

należy je oddać pozdrawiam. Przy okazji mam pytanie czy warto do prostownika dokładać kit

który wyłącza ładowanie przy określonym napięciu, miałem kiedyś automat z lidla i po ok 2

godzinach dioda zaświeciła na zielono akumulator dalej niedoładowany mimo iż był nowy ?
    Prostownik 15A - Pytanie o jakość wykonania Prostownik 15A - Pytanie o jakość wykonania Prostownik 15A - Pytanie o jakość wykonania Prostownik 15A - Pytanie o jakość wykonania Prostownik 15A - Pytanie o jakość wykonania
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Straszne badziewie. Ma to znak CE? Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej (jeśli jest).
    Diody połączone na zaciskach, bo bez radiatora nawet przy połowe mniejszym prądzie niż nominalny z powodu wysokiej temperatury roztopiłyby cynę.

Dodano po 1 [minuty]:

Ciekawe jak znosi zwarcia wyjścia :)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Skromnym moim zdaniem 6A to maksimum jakie można z tego wycisnąć długotrwale, nie zaleca się stosowania triaka do transformatorów bo transformator może buczeć i grzać się jeżeli nie pracuje na pełnej mocy.
  • Poziom 17  
    SadekMB napisał:
    Skromnym moim zdaniem 6A to maksimum jakie można z tego wycisnąć długotrwale, nie zaleca się stosowania triaka do transformatorów bo transformator może buczeć i grzać się jeżeli nie pracuje na pełnej mocy.

Tak istotnie zachowuje się transformator, gdy w jego uzwoj. pierwotnym pracuje tylko triak / oczywiście jest tam jeszcze diak, kilka elem RC i potencjometr/. Ale jeżeli w tym regulatorze zastosuje się układ U 2008 sprawa wygląda dużo lepiej ; - driver27 - polecam lekturę tego tematu :
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic597755.html
  • Poziom 13  
    Oddałem to coś i zastosowałem rozwiązanie radykalne CTEK MXS 5.0 chyba dobrze zrobiłem ?