Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool DWH C00 W - pobiera wode - nie myje

wieno1 24 Maj 2013 12:06 6009 10
  • #1 24 Maj 2013 12:06
    wieno1
    Poziom 2  

Witam
    Szukam informacji dot. modelu 854586701000 lub inaczej DWH C00 W (whirlpool ikea pod zabudowę)
    Na początku to nic nie chodziło, nawet woda została - po włączeniu było słychać tylko lekkie terkotanie ze strony pompy/silniczka? Trochę rozebrałem nic nie stwierdziłem... metodą prób doszedłem do stanu, że pobiera wodę, nie myje -żadnych odgłosów nie słychać (co najwyżej leciutkie brzęczenie), wypuszcza wodę i kończy program. Aha i klapka od detergentu w trakcie programu się otwiera.
    Nie wiem czy jest tam odrębna pompa do mycia? W ubiegłym roku wymieniałem pompę - o ile się nie mylę to obiegową...
    Za podpowiedzi serdecznie dziękuję..

1 10
  • #2 25 Maj 2013 23:23
    movzx
    Poziom 39  

wieno1 napisał:
    Nie wiem czy jest tam odrębna pompa do mycia? W ubiegłym roku wymieniałem pompę - o ile się nie mylę to obiegową
    Zajrzałeś chociaż do środka?
    Od samego pisania się nie naprawi a odnoszę wrażenie że nie masz pojęcia co jest wewnątrz.

1
  • #3 26 Maj 2013 01:06
    JacaP30
    Poziom 15  

Zamuliło, zablokowało resztkami lub szkłem (efekt niedopilnowania filtra), zatarło lub rozsypało wirnik pompy myjącej (magnetycznej)

0
  • #4 26 Maj 2013 11:44
    wieno1
    Poziom 2  

Na tyle ile mogłem to zajrzałem,... nie jestem specem w tym temacie ale jak będę wiedział co to potrafię wymontować, rozebrać, oczyścić lub kupić i wymienić.. - tak było z pompą główną, która przeciekała.

Chciałem ustalić czy tam jest osobna pompa( bo przecież pobiera i wypompowuje wodę) ..oczywiście mogę wszystko po kolei wymontować tylko chyba lepiej najpierw zapytać..

Chyba jednak chodzi o główną pompę, więc jutro ją zdemontuję i rozbiorę aby zobaczyć co jest w środku ..

Po to jest chyba forum dla początkujących..

2
  • #5 27 Maj 2013 19:45
    wieno1
    Poziom 2  

Witam ponownie
    Rozebrałem pompę i niestety wałek w środku pęknięty z obu stron... czy ta część jest wymienna i gdzie jej szukać?

Whirlpool DWH C00 W - pobiera wode - nie myje Whirlpool DWH C00 W - pobiera wode - nie myje

0
  • #6 27 Maj 2013 22:30
    JacaP30
    Poziom 15  

Zrób foty całej pompy

Dodano po 54 [sekundy]:

Z samym wirnikiem się jeszcze nie spotkałem.

0
  • #8 27 Maj 2013 23:04
    wieno1
    Poziom 2  

nie wiem czy jest sens kupować znowu pompę - zmywarka ma 7-8 lat, pompę w ubiegłym roku kupiłem (ascoll) i chyba faktycznie jakieś szkło się musiało dostać i szlag trafił .. znowu 300 wydać i rok się cieszyć?

0
  • #9 04 Paź 2015 23:43
    patryko1906
    Poziom 6  

Witam
    Mam ten sam model co w temacie moja jak jak włączę obojętnie jaki program zaczyna wypompowywac wodę ale już nie chce pociągnąć wodę.

W czym mogę szukać problemu?

1
  • #10 09 Gru 2015 19:34
    jaz_12
    Poziom 11  

Patryko1906 czy udało ci się naprawić zmywarkę? Dziś mi padła po 10 latach. Tak jak u Ciebie wypompowuje wodę ale już jej nie pobiera.

Będę wdzięczny za sugestie.

Jacek

2
  • #11 10 Gru 2015 22:17
    patryko1906
    Poziom 6  

Tak rozwiązałem problem.

Wyczyściłem płaszcz wody (chyba tak to się nazywa) i zmywarka ruszyła.
    Znajduje się po lewej stronie jak patrzy się od frontu. Zdejmuje się chyba 3 wężyki i odkręca się nakrętkę od środka i można wyjąć. Całe w środku było zakamienione płakałem to w occie i puściło.
    Tu jest link jak to wygląda
    https://www.google.pl/search?q=plaszcz+wodny+...ved=0ahUKEwi4yILJmdLJAhWJ_HIKHb0ZD1AQ_AUIBygB

0