Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo n200 - Uszkodzony układ ładowania

massi 24 Maj 2013 12:37 2952 9
  • #1 24 Maj 2013 12:37
    massi
    Poziom 18  

Witam,
    Na początek opis mojego problemu.
    Mam laptopa Lenovo N200 3000. 3 miesiące temu poszedł zasilacz i spalił coś w laptopie, co spowodowało że laptop na baterii uruchamiał się i działał normalnie. Lecz na samym kablu ani się nie uruchamiał, oraz ani nie ładował baterii.

W chwili obecnej bateria została całkowicie wyczerpana i nie mam możliwości uruchomienia laptopa.

Oddałem laptopa do serwisu gdzie stwierdzili że poszedł "układ ładowania" i koszt naprawy waha się w granicy 300-350 zł. Dosyć drogo za starego laptopa.

Moje metody rozwiązania problemu:
    1. Chciałem poszukać na allegro taki układ - nie znalazłem
    2. Generalnie do niczego nie jest potrzebna mi bateria w tym laptopie. Tak pomyślałem, że skoro na baterii laptop działa, to czy można było by zrobić jakieś obejście i kabel z zasilacza podłączyć pod wtyki tam gdzie cumuje bateria ?? Generalnie napięcie z zasilacza i baterii powinno być identyczne. Jedyne co mnie nie pokoi to to że do laptopa wtyczka z zasilacz posiada dwa kabeli a tam gdzie cumuje bateria jest 6 wtyków.

Czy można by zrobić taką przejściwkę ??

0 9
  • #2 24 Maj 2013 12:45
    Gramin
    Poziom 9  

Ja bym sprawdziła czy rzeczywiście poszedł cały układ, bo może być to tylko gniazdo zasilania. Za gniazdo być zapłacił 60 zł max. A co do "przejściówki" to nie spotkałam się z czymś takim jeszcze.

0
  • #3 24 Maj 2013 13:07
    slawmix1234
    Poziom 31  

Potrafisz wykonać podstawowe pomiary np. rezystancji na cewkach względem masy i na gniazdku zasilania tak samo

0
  • #4 24 Maj 2013 13:09
    massi
    Poziom 18  

Gniazdo zasilania nie poszło. Już je sprawdziłem. Chciałem was poprosić o to abyście pomogli mi wykonać taką przejściówkę

0
  • #5 24 Maj 2013 13:12
    slawmix1234
    Poziom 31  

Nie ma możliwości kombinowania w tak zaawansowanej elektronice bo uszkodzisz jeszcze bardziej, jeśli potrzebujesz pomocy pisz PW mieszkam niedaleko

0
  • #6 24 Maj 2013 16:04
    massi
    Poziom 18  

slawmix1234 napisał:
    Nie ma możliwości kombinowania w tak zaawansowanej elektronice bo uszkodzisz jeszcze bardziej, jeśli potrzebujesz pomocy pisz PW mieszkam niedaleko

Zaryzykuje

0
  • #7 25 Maj 2013 01:58
    djasek
    Poziom 24  

Jak chcesz sobie spalić dom i rodzinę (dosłownie) to kombinuj... Kolega Sławmix1234 już Ci odpowiedział na Twoje pytanie... Swoją drogą u mnie taka naprawa układu ładowania to koszt ~150 zł więc na serwis dobry trafiłeś... pozdrawiam

0
  • #8 10 Cze 2013 21:54
    zgarniacz
    Poziom 13  

2 dni temu natrafiłem na ten sam problem lecz w innym laptopie. i otóż jest możliwe takie obejście wlanie działam na takim czymś lecz muszę to dopracować.

Mam podpięty zasilacz 19V pod +i- baterii lecz przy włączeniu wyskakuje błąd "critical battery low" lecz przez przypadek dałem + z zasilacza jeszcze na bolec sygnałowy w gnieździe i zapaliła sie dioda ze laptop jest podpięty do zasilania. Metoda przetestowana lecz chce to rozpracować inaczej bo wymaga to grzebania w laptopie .
    Da się w inny sposób uruchomić laptop lenovo (z wtyczka +,-,sygnal) bez bateri?

Baterie mam sprawną daje 12,80v lecz na wyjściowych stykach do laptopa jest 0 czyżby zepsuty moduł?

0
  • #9 10 Cze 2013 23:15
    slawmix1234
    Poziom 31  

Mam nadzieję że mieszkasz sam i nie mieszkasz w bloku bo bałbym się być twoim sąsiadem

0
  • #10 11 Cze 2013 08:08
    boro1234567
    Spec od komputerów

zgarniacz napisał:

Da się w inny sposób uruchomić laptop lenovo (z wtyczka +,-,sygnal) bez bateri?
    Baterie mam sprawną daje 12,80v lecz na wyjściowych stykach do laptopa jest 0 czyżby zepsuty moduł?

Tak trzeba po prostu naprawić usterkę.
    Wszelkie kombinacje doprowadzą do całkowitego uszkodzenia płyty.

0
  Szukaj w 5mln produktów