Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[VW golf 4] Gaśnie silnik

jofa-j1 24 Maj 2013 13:18 1557 2
  • #1 24 Maj 2013 13:18
    jofa-j1
    Poziom 16  

Witam wszystkich! Mam problem od kilku dni, przy parkowaniu wjechałem w dosyć dużą dziurę. Autem mocno zakołysało i zgasł silnik, oświeciły się kontrolki ( na żółto) i zapiszczał sygnał, zegar się wyzerował. I od tego momentu zaczął się dziwnie zachowywać. Po chwili auto odpaliło ale po zdjęciu nogi z gazu znów zgasł. Przy jeździe zdarza się często że zgaśnie na sekundę i znów jadę. Gaśnie szczególnie przy jeździe po dziurach i przy szybko pokonywanych, ostrych zakrętów w lewo. Zdarza się też że na postoju przy pracującym silniku, gdy pokołyszę mocno samochodem też zgaśnie (zegar się zeruje, piszczek, kontrolki itd). Sprawdziłem mocowanie bezpieczników, przekaźników, wtyczek w komorze silnika i nic) Byłem rano u elektryka, zrobił nietęgą minę i powiedział że się z takim przypadkiem nie spotkał Może ktoś z kolegów miał podobny przypadek, może coś doradzi. Myślę jeszcze że może podpięcie licznika, jakaś wtyczka. Zobaczę jak się do niego dostać, żeby czegoś nie uszkodzić. Za wszystkie rady - serdeczne dzięki! Dodam Golf 4 , silnik 1,6 BCB Z gazem, kombi 2003r.

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Maj 2013 13:28
    nikusert
    Poziom 37  

Witam.
    Sprawdź masę na silniku i nadwoziu.

0
  • #3 24 Maj 2013 14:30
    jofa-j1
    Poziom 16  

Tak "nikusert" , zakuwka na przewodzie(-) pod akumulatorem była luźna. Po oprawieniu i zalutowaniu na razie OK. Serdeczne dzięki za pomocną radę!

0