Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB Foxcon P35A-S - Dziwne zachowanie USB nie wykrywa sprzętu

24 Maj 2013 13:38 948 1
  • Poziom 9  
    Witam.

Płyta główna ma z tyłu 4 wyjścia, jedno z nich łączy się z hubem w monitorze 4-o portowym.

Objawy są takie iż:
    1) Windows komunikuje, że USB ma zbyt mało napięcia.
    Jeżeli zostawię tylko 2 wtyki z tyłu komputera i włożę coś do monitora, to nic nie wykryje za wyjątkiem myszy.
    Linux - kompletnie nie wykrywa urządzeń w monitorze, również za wyjątkiem myszki (obojętne co bym podpiął, pendrive, modem, bluetooth).

Jakiś czas temu faktycznie wszystko działało (podejrzewam, że do "momentu", bo pewnie przesadziłem z urządzeniami, zwłaszcza że przez spory czas mam włożoną kartę wifi i modem 3g pod usb).

2) Jeżeli wepnę pojedyncze urzadzenie z tyłu komputera, zawsze wszystko działa.

3) z przodu obudowy (niezależne gniazdo USB na płycie) również wykrywa wszystko bez problemu.

4) Napięcia mierzone pomiędzy +5 a obudową wtyczki:
    - Na USB monitora jest 5.08V,
    - na porcie z porzdu obudowy 5.17V
    - na porcie z tyłu obudowy 5.19V
    (po podłączeniu kabla, zawsze mam przejście między GND na pinie wtyczki a zewnętrzną jej częścią)

Napięcia mierzone między +5 a GND na pinie:
    - Na usb monitora jest 5.09V
    - na usb z przodu obudowy 5.16V
    - na usb z tyłu obudowy 5.18V

Gdzieś czytałem, że nie powinno być napięcia między obudową zewnętrzną wtyku i +5 na pinie (czyli teoretycznie przejścia pomiędzy GND na pinie a obudową metalową wtyku - przepraszam za brak odpowiedniego nazewnictwa)

Z drugiej strony znajomy elektronik mówi że to normalne, ze obudowa jest spięta z GND....

Tak czy inaczej - co dalej robić, gdzie sprawdzać i jak mam pomóc, w diagnozie. Z góry dzięki za pomoc

/Pozdrawiam