Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton 675RS - Pierwsze uruchomienie silnika

24 Maj 2013 15:05 7617 11
  • Poziom 21  
    Witam.Kupiłem kosiarkę z tym silnikiem.Proszę mi powiedzieć jaka jest procedura przy pierwszym uruchomieniu oraz przy zmianie oleju.Gość w sklepie powiedział że jak zaleje ją olejem to powinienem zalać cały zbiornik paliwa,włączyć ją,zablokować hamulec i zostawić ja by cały zbiornik paliwa wypaliła pracując na obrotach.Następnie pierwszy raz olej zmienić po 5litrach przepalonego paliwa,następny raz zmienić po 10litrach a później zmieniać co 20-25litrów paliwa.Mówi że tak jest lepiej dojść do ładu z tym kiedy wymieniać gdyż producent zaleca zmiany po kilku godzinach pracy np 15.Czy te razy są słuszne.Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Instrukcję dostałem jednak gdzieś żona włożyła i jest po instrukcja dlatego chciałem zapytać czy należy tak zrobić jak mówił sprzedawca.Jest on również serwisantem silników B&S więc chyba wie co mówi.Aha jeszcze jedno pytanko jaki olej należy lać do tego silnika?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Tak czytałem.Nie ma nic o wypalaniu zbiornika przy pierwszym uruchamianiu.A więc lepiej tak zrobić czy od razu kosić??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    No cóż dziś zalałem kosiarkę olejem.Odpaliłem,pochodziła parę minut i skosiłem "drobny" trawnik przy domu.W sumie chodziła ok godziny nie na max obrotach.W poniedziałek mam zamiar wziąć ją na działkę gdzie jest 15arów do koszenia.Mam nadzieję że da rade i że jest już dotarta gdyż trawa na działce jest dość długa i bardzo gęsta...
  • Poziom 20  
    Tego pseudo fachowca to pasuje zlinczować, takie pierdoły opowiada w zasadzie głupoty.

Kosisz normalnie kosiarką i tak ma stałe obroty. Tyle że robisz przerwy, czyli 15 minut koszenia, przerwa zgasić silnik. Ostygnie znów 15 minut. Po przepracowanych 5 godzinach trzeba zmienić olej. Silnik nie ma prawa chodzić na sucho i sobie pyrkać.
  • Poziom 21  
    Ok rozumiem ale przez jak długi czas powinienem robić te przerwy tzn przez ile godzin koszenia powinienem kosić te 15min z przerwami.Wystarczą 3-4 takie rundki po 15 minut bym mógł kosić bez przerwy całą działkę??
  • Poziom 20  
    Sumujesz te 15 minut koszenia na kartce, jak ci wyjdzie 5h łącznie to zmieniasz olej i poźniej normalna praca. Jak będzie upał 25 stopni to przecież też nie będziesz tyrał kosiarką 1 godzinę. ;]
  • Poziom 21  
    Będę musiał zliczyć ile zajmuje spalenie jednego baku paliwa i wtedy będę miał prosty rachunek bo takie sumowanie minut nie jest dobrym rozwiązaniem.O pomyłkę nie trudno no i zawsze kartka może zaginąć.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto