Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka Ariston LI 42 - nie pracuje pompa spustowa, brak jej zasilania

mercik 24 May 2013 15:05 3447 0
 • #1
  mercik
  Level 10  
  Zmywarka Ariston LI42. Nie działa wypuszczanie wody.

  Zmywarka obecnie działa następująco:
  1. Po załączeniu programu (również po resecie) nie uruchamia pompy spustowej. Na pompie brak napięcia. Wąż odpływowy, filtry drożne i przeczyszczone. Słychać natomiast działanie pompy myjącej i po obrotach śmigiełek można stwierdzić że pracuje.
  2. Po kilkudziesięciu sekundach (czyli w normalnym czasie) pompa zatrzymuje się i następuje pobór wody i napełnienie komory.
  3. Rozpoczyna się mycie (wstępne), śmigiełka się obracają.
  4. I gdy powinna znowu uruchomić się pompa spustowa jest cisza. Woda nie zostaje odpompowana, pompa nie pracuje. Zmywarka sygnalizuje błąd pompy.


  Przed tymi objawami jakiś fachman wymieniał w zmywarce grzałkę. Niestety nie wiem jakie były tego powody ani objawy przed. Wiem, że zdejmował również pompę spustową. W każdym bądź razie od tego czasu zmywarka działa jak wcześniej opisałem. Czy przed jego serwisem pompa działała - nie wiem i raczej nie jestem w stanie tego ustalić - to nie ja użytkowałem zmywarkę.


  Czy możliwe jest że poprzestawiane zostały przewody? Do pompy obecnie dochodzą dwa grube fioletowe przewody, ale na żadnym z nich nie ma napięcia. Czy "polaryzacja" ma znaczenie (na pompie jest oznaczenie L, N)?


  Gdzie jeszcze szukać powodów braku zasilania pompy spustowej? presostat cyka, jego rurka czysta, na module brak śladów nadpaleń.


  Czy praca pompy myjącej tuż po uruchomieniu zmywarki to normalna rzecz?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo