Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Repeater MT4212 - Repeater media-tech + netiaspot + Windows 8 i sieć "limit

FCDplayer 24 Maj 2013 19:11 3513 4
  • #1 24 Maj 2013 19:11
    FCDplayer
    Poziom 6  

Witam serdecznie i proszę o pomoc.

Próbowałem dzisiaj skonfigurować repeater MT4212 firmy media-tech. Podłączyłem urządzenie kablem do komputera. Na początku instrukcji wynikły pewne problemy, bo jest ona dostosowana zapewne do systemu Windows 7 (http://www.media-tech.eu/produkty/networking/mt4212#). Okno nazwane przez nich "Local Area Connection Properties" u mnie w W8 nazywa się "Ethernet Properties". Ustawiam wszystko jak w instrukcji, czyli: IP address: 192.168.10.10 (ostatnia liczba może być z przedziału od 2 do 254), Subnet mask: 255.255.255.0 (po kliknięciu ustawia się sama), Default gateway: 192.168.10.1 . Następnie loguję się na stronę konfiguracyjną repeater'a http://192.168.10.1 z lewej strony klikam zakładkę wireless i przycisk "Repeater - OneKey Setting >>". Według instrukcji powinno pojawić się kolejne okno na którym klika się "Wireless Network Selection", ale mnie automatycznie przekierowuje i mam już przed oczami listę sieci. Wybieram moją domową i wpisuję hasło, klikam Apply and Reboot muszę chwilę odczekać i od tego czasu sieć Wi-Fi Repeater1 jest dostępna i ma max sygnał. Po kliknięciu Connect wyskakuje napis Limited i nie można korzystać z internetu. Sieć jest ograniczona. Na stronie Repeater'a w informacjach jest state: connected

Z góry dziękuję za pomoc. Nie wiem co powinienem zrobić. Pozdrawiam serdecznie

Dodano po 30 [minuty]:

Zauważyłem, że tej sieci WiFi-Repeater1 przydzielany jest zupełnie inny adres 169.254.90.224 w momencie, kiedy próbuję się do niej podłączyć i zamiast connected jest limited

Dodano po 1 [godziny]:

Udało mi się ustawić do sieci Repeater'a takie same IP i maskę sieci, ale dalej nic się nie zmienia. Tutaj obrazek:

0 4
  • #3 24 Maj 2013 22:11
    voitek1
    Poziom 39  

Odłącz repeater i pokaż ustawienia LAN z routera

0
  • #4 25 Maj 2013 13:01
    FCDplayer
    Poziom 6  

Nie jestem pewien czy chodzi o to, ale wklejam screen'y z ustawień Modemu/Routera NetiaSpot.

Jeżeli jeszcze jest coś potrzebne, to postaram się sprawnie dorzucić. Pozdrawiam

EDIT: mój błąd, nie odłączyłem repeatera. Teraz odłączę i wyślę te screen'y.

EDIT2: po odłączeniu już jest.

0
  • #5 25 Maj 2013 20:26
    voitek1
    Poziom 39  

Zrzuty ekranu w ten sposób:
    Instrukcja zamieszczania i edycji obrazków na forum

Dodano po 4 [minuty]:

Od strony WiFi - czyli ta strona, która łączy sie z netia-spot:
    IP 192.168.1.10
    gateway/brama 192.168.1.1
    subnet 255.255.255.0
    DHCP - OFF
    Łączysz się z netia-spot - wciskając najprawdopodobniej "survey".
    SAVE i restart prądowy (nie reset!)

0