Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.5 TD Błędne wskazania temperatury.

24 Maj 2013 19:19 2361 3
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam problem z błędnym wskazaniem temperatury. Temperatura wchodzi na czerwone pole, wtedy załącza sie wentylator, Mniej wiecej bedzie wtedy okolo 105 stopni na zegarze. A w silniku temperatura prawidłowa.
    W samochodzie, został sprawdzony termostat, ok nawet w tej chwili zdemontowany. Czujnik temperatury przekladany tez ok. Czujnik na chlodnicy tez przekladany ok. Zegary tez przekladane i ok. Mam tylko problem z ładowaniem, auto jeździ normlanie. I nie wiem czy to moze byc jakos powiązane ? Proszę o jakąś porade.

Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    andri91 napisał:
    Temperatura wchodzi na czerwone pole, wtedy załącza sie wentylator
    Za wskazanie temperatury odpowiada czujnik temperatury, a za włączenie wentylatora - termowłącznik. Działają niezależnie od siebie, więc mało prawdopodobne, że obydwa podobnie kłamią, tym bardziej, że były podmieniane. Zatem stwierdzenie:
    andri91 napisał:
    A w silniku temperatura prawidłowa.

może być z palca wyssane. Mierzyłeś temp. płynu?
  • Poziom 2  
    Nie mierzyłem żadnym czujnikiem. Ale jesli mam to niby 105 stopni które mi wskazuje mój cudowny licznik. Wtedy załacza sie wentylator, schladza o pare stopni i sie wylacza, później znowu do 105 i załacza sie. Czyli poprawna praca. Po za tym zrobilem z tą jazda ponad 200km ostatnim razem nawet godzine w korku stalem. To dawno by mi zagotowalo wode jeśli faktycznie był taki problem. Dodam nawet ze uszczelka pod głowicą była robiona nie cały rok temu. Ale to z innego powodu.
  • Poziom 36  
    Pewnie masz prawidłową temperaturę i ewentualnie walnięty wskaźnik temperatury, albo jego zasilanie.