Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpięcie dwóch głośników pod jedno RCA

Triger 24 Maj 2013 20:27 1557 10
  • #1 24 Maj 2013 20:27
    Triger
    Poziom 8  

Witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Mam następujący zestaw który podłączony wejściem optycznym z TV służy jako alternatywa do słabych głośników wbudowanych.

http://www.impuls-pc.pl/pl/produkt/91/10475/Glosniki_Edifier_2.1_C2X_czarne.html

Pięknie to gra, ale chciałbym jeszcze dwa głośniki mieć po swojej prawicy i lewicy i tu jest pytanie. Czy mogę bezkarnie dołączyć dwa dodatkowe głośniki do tych istniejących (prawego i lewego)? Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie uzyskam efektu 5.1 z prawdziwego zdarzenia. Chciałem podłączyć poniższe głośniki:

http://www.impuls-pc.pl/pl/produkt/90/10441/Glosniki_Edifier_2.0_R600_USB_czarne.html

0 10
  • #3 24 Maj 2013 20:35
    Triger
    Poziom 8  

Ale tych konkretnych czy ogólnie tak się nie robi?

0
  • Pomocny post
    #4 24 Maj 2013 22:21
    flubber.trip
    Poziom 27  

korrus666 napisał:
    Nie możesz tak zrobić.

Typowe powiedzenie, nie i koniec, a kolega autor tematu jest ciekaw dla czego nie. To że nie można tak podłączyć to nie do końca prawda. Oba te zestawy są aktywne. Wyjście TV ma stosunkowo niską rezystancje, a wejścia tych głośników stosunkowo wysoką, więc można teoretycznie przyłączyć dziesiątki takich zestawów nie przeciążając wyjścia TV. Problemem jest natomiast efekt stereo, który byłby silnie zaburzony. Zamiast uzyskać coś na kształt dźwięku przestrzennego, miałbyś "bałagan sceniczny", czyli zaburzenie orientacji kirunku pochodzenia dźwięku. Mówiac prościej, zamiast np. slyszeć w filmie strzał z pistoetu gdzieś w oddali po prawej, mógłbyś usłyszeć je po prostu przy prawym uchu. Po prostu będziesz odróżniał kanał prawy od lewego, ale już nie rozpoznasz głębi, wysokości itp. A to przy zwykłym stereo jest do uzyskania.

0
  • #5 24 Maj 2013 23:10
    Triger
    Poziom 8  

Dzięki flubber.trip za wyczerpującą odpowiedź.

0
  • #6 25 Maj 2013 18:31
    korrus666
    Poziom 40  

Z tego co zrozumiałem to autor tematu chciał podłączyć nowe głośniki równolegle z e starymi ale na wyjściu wbudowanego w te pierwsze wzmacniacza. Napisał też że te obecne podłączył pod wyjście optyczne, choć nie napisał jak bo zdaje się jego obecne głośniki nie posiadają wejścia optycznego. Wg tego co ja zrozumiałem nie można tak podłączyć dodatkowych głośników. Proszę zatem autora tematu o rozpisanie połączeń bądź narysowanie poglądowego schematu.

0
  • #7 25 Maj 2013 20:10
    Triger
    Poziom 8  

Tak jak napisałem, zestaw jest połączony kablem optycznym z TV a nie głośniki połączone optykiem ze wzmacniaczem. Głośniki są połączone ze wzmacniaczem wtykami RCA.

0
  • #8 25 Maj 2013 23:47
    korrus666
    Poziom 40  

Widzę że mnie nie zrozumiałeś. Zestaw, który podałeś nie ma wejścia optycznego albo ja go nie widzę. Same głośniki podłączone są przez rca do wzmacniacza podanego przez ciebie zestawu. Nie możesz więc kolejnego zestawu zawierającego wzmacniacz podłączyć do tego samego miejsca co same głośniki bo uszkodzisz wzmacniacz w nowym zestawie. Jeśli byś natomiast chciał podłączyć same glóśniki bez wzmacniacza to możesz uszkodzić wzmacniacz w posiadanym zestawie, przeciążając go.

0
  • #9 26 Maj 2013 08:51
    Triger
    Poziom 8  

korrus666 napisał:
    Widzę że mnie nie zrozumiałeś. Zestaw, który podałeś nie ma wejścia optycznego albo ja go nie widzę.

Wpięcie dwóch głośników pod jedno RCA

Jak widać, wejście optyczne jest.

Zaczynając od początku, zestaw w pierwszym linku posiadam więc go nie zmienię, ale z dodatkowymi głośnikami temat jest otwarty a te z drugiego linku to tylko propozycja a nie konieczny warunek. Mogę wybrać inne, byle tylko dało się je podłączyć i właśnie o taką pomoc jak to ogarnąć zwróciłem się do Was.

0
  • #11 26 Maj 2013 22:44
    Triger
    Poziom 8  

OK, temat można zamknąć, kupie 5.1 i będzie po sprawie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo