Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz do sygnału antenowego z videa ma ktoś schemat ???

fragles26 28 Lut 2005 23:46 1788 7
  • #1 28 Lut 2005 23:46
    fragles26
    Poziom 10  

Cze mam sprawe chodzi mi o schemat wzmacniacza sygnału antenowego wychodzącego z video albo ze satki. Tak żeby np. bym puścił na video jakiś film i by go sobie zemną sąsiad go oglądnoł tak do mocy jakieś 1W -- 1km zasięgu no i by sie do tego przydał schemat antenki nadawczej. Wielkie dzięki za jakieś info
    (??) - ozdobnik?[h]

0 7
  • #2 02 Mar 2005 12:21
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Należałoby zrobić modulator albo kupić gotowy nadajnik małej mocy. Gdzieś na forum niedawno był poruszany temat przesyłu obrazu z kamery i odbioru w TV przez antenie zasięg od 100m (video-sender) weź poszukaj. Do nadawania potrzeba takiego modulatora, który da nam częstotliwość, którą będzie odbierał telewizor, potrzeba jeszcze antenki by zwiększyć zasięg, 1W to jest już dość sporo jak na prostą konstrukcje.

Pozdrawiam 8dwa Sadek
    Bzdura ! Od kiedy modulator daje cżęstotliwość nadajnika?[h]

0
  • #3 02 Mar 2005 14:56
    szogun
    Poziom 18  

Sady - modulator jest w każdym wideo
    i to z możliwością wyboru kanału.
    Tutaj potrzebny jest tylko wzmacniacz.

Szogun

0
  • #5 03 Mar 2005 09:56
    fragles26
    Poziom 10  

Wszak mocne wam dzięki za info

Dodano po 46 [minuty]:

A jeszcze jedno słyszałem że idzie coś takiego zrobić ze starej komurki. Ta końcówka mocy jest podobno wsamraz nie wiem bo nie widziałem ale kumpel gadał że sie to mieści w pudełku po zapałkach i zasięg jakieś 50m na kawałku drutu Orientuje sie ktoś o takim schemacie

0
  • #6 03 Mar 2005 10:38
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wielkie dzięki za informacje dla kolegi szogun'a bo nie wiedziałem, że w taki sposób można to zrobić (wykorzystać wideo), ale jeszcze nie wiem dokładnie jak powinna wyglądać dobudowa wzmacniacz w.cz. temat ten mnie tez zainteresował, ale nie chce budować całego modulatora, z końcówką, ale użyć jakiegoś tylko wzmacniacza do widea, bardzo bym prosił o pomoc jak można takie coś zrobić.

Pozdrawiam $$Sadek$$ 8dwa

0
  • #7 03 Mar 2005 15:47
    qmc
    Poziom 21  

Podałem właśnie trochę wyżej link do tematu gdzie właśnie schemat takiego wzmacniacza jest zamieszczony.

0
  • #8 14 Lis 2005 23:10
    fragles26
    Poziom 10  

Niema to jak giełda krótkofalarska tam idzie dostać takie bajerkiii
    thx za info i za pomoc
    THE END

0