Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips+Kino+dekoder = dźwięk przerywany

bacik87 25 May 2013 00:44 2913 4
 • #1
  bacik87
  Level 2  
  Problem jest następujący, w szczególności odczuwalny na kanałach HD, dźwięk gubi się na kilka sekund, w tym czasie obraz się nie zatrzymuje, są lepsze i gorsze dni - czasem w ciągu jednego utworu trwającego 3min słychać tylko 1,5min bo reszta jest co kawałek urywana, innym razem działa ok bez takiego zatracenia dźwięku. Co śmieszniejsze problem nie występuje kiedy kino jest wyłączone.
  TV i soundbar podłączone są optycznie i HDMI, dekoder TV poprzez HDMI.

  Tv Philips 46PFL5507K/12
  Soundbar Philips HTS6120
  Dekoder Polsat Cyfrowy HD6000

  Dekoder był już kilkakrotnie wymieniony, wszystkie urządzenia są zaktualizowane pod względem oprogramowania. Pytanie - co wysłać do serwisu? albo co z czym poprzełączać, żeby grało tak jak powinno bez tego denerwującego gubienia dźwięku.
  Dzięki
 • #2
  leszekpo59
  Level 28  
  Witaj. Proszę sygnał cyfrowy audio z Dekodera Polsatu Cyfrowego HD6000 podać bezpośrednio na Soundbar Philips HTS6120. Resztę połączeń bym nie zmieniał. Można jeszcze pokusić się i odtworzyć film z dźwiękiem 5.1 z DVD, aby przekonać się, czy źródłem przerywania dźwięku nie jest jednak Soundbar Philips HTS6120. Pozdrawiam.
 • #3
  bacik87
  Level 2  
  Witaj, obawiam się że nie jest możliwe podłączenie dekoder i kina optycznie, bo w dekoderze takiego wyjście nie ma, jest tylko HDMI, jeśli podłącze kino i dekoder poprzez HDMI nie ma obrazu....taka dziwna sytuacja. Zapytam jeszcze czy problem z tym głosem może być spowodowany przez konwerter anteny który nie jest HD ?
  Aha i jeszcze jedna dosyć istotna kwestia, pod tym dekoderem i tv działał tez inny soundbar philipsa(połączony tylko HDMI, brak optycznego podłączenia) niestety problemy z dźwiękiem występowały również :( pech, gdyby dwa kina umierały na to samo :(
 • #4
  leszekpo59
  Level 28  
  bacik87 wrote:
  obawiam się że nie jest możliwe podłączenie dekoder i kina optycznie, bo w dekoderze takiego wyjście nie ma

  Witaj. W dekoderze pomiędzy euroscartem a wyjściem HDMI jest gniazdo wyjścia sygnału cyfrowego audio. W poprzednim poście pisząc o tym gnieździe myślałem. Nie wiem tylko, czy w Soundbar Philips HTS6120 jest gniazdo wejściowe tego typu. Pozdrawiam.
 • #5
  bacik87
  Level 2  
  Kurcze, w kinie są takie możliwe podłączenia - video component out, audio out, SCART i HDMI, polecają podłączenie poprzez HDMI z racji funkcji EasyLink. Których kabli użyć żeby wypróbować Twoją opcję podłączenia?

  btw, dziś działa bez zarzutu, nie ma takiego zacinania się dźwięku.

  Zagadka :/