Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa + chłodzenie Phenoma X4 955

25 Maj 2013 08:58 1236 10
  • Poziom 24  
    Postanowiłem wreszcie wziąć się za wymianę obudowy. Do obecnej nie mogę włożyć większego chłodzenia procesora niż 9cm.
    Mój zestaw: AsRock 970 Extreme3,
    Phenom II X4 955 (@975),
    Adata 8GB DDR3-1333,
    Sapphire HD7770,
    BeQuiet Pure Power L7-530W,
    Seagate 500GB
    DVD+-RW
    Czytnik kart pamięci
    chłodzenie procesora SilentiumPC Spartan
    Scythe 12cm na przodzie oraz Noiseblocker 8cm na tyle obudowy, obroty skręcone na minimum. Komputer przy normalnej pracy jest prawie niesłyszalny, niejeden laptop może mu pozazdrościć. Tak ma zostać, cisza jest głównym priorytetem.
    Zacznę od obudowy - mogę na nią przeznaczyć 150-200zł. Musi być przewiewna, posiadać minimum dwa usb na front panelu (3.0 nieobowiązkowe, ale mile widziane), wyjście na słuchawki oraz mikrofon, koszyki pozwalające na łatwy montaż wentylatorów (żebym nie musiał bawić się szybkozłączkami tak jak teraz), mile widziane filtry przeciwkurzowe. Diody i inne bajery mnie nie interesują.
    Znalazłem SilentiumPC Brutus M23. Nada się czy będzie coś lepszego?
    Chłodzenie: obecnie procesor jest wykręcony na 3,6Ghz i to już kres jego możliwości przy obecnym przepływie powietrza (60-70 stopni w stressie). Chciałbym jeszcze trochę go rozbujać. Czy SilentiumPC Fortis sprawdzi się tutaj? Pamiętajmy, że zależy mi na ciszy podczas normalnej pracy, pod obciążeniem może hałasować.
    Przy okazji prosiłbym o polecenie dobrej pasty. Przyda się na pewno, gdyż drugiego peceta także muszę wyczyścić i przesmarować.
  • Poziom 39  
    Moze byc ten Brutus albo Gladius M20, nic lepszego nie znajdziesz. Fortis powinien być ok, ale do tej grzałki lepiej wziąć Thermalright HR-02 Macho.
  • Poziom 24  
    Chodziło ci o Gladius M40? Szczerze mówiąc dla mnie to wypas totalny. Zastanowię się porządnie, aczkolwiek regulacji prędkości wentylatorów nie potrzebuję, moja płyta na to pozwala. Mam tylko jedno pytanie: jak z głośnością zamontowanych tam wiatraków?
    Czy nie będzie problemu z zamontowanie Thermalrighta? RAM mu nie będzie przeszkadzał?
  • Poziom 38  
    Ja mam Brutusa 410 + dokupiłem sobie jeden wentylator Zephyra i jest bardzo cicho.
  • Poziom 39  
    Tak, o M40, złą cyfrę klikłem. Nie będzie problemu z montażem niczego, RAM nie będzie przeszkadzał o ile jest Low Profile.
  • Poziom 24  
    No właśnie nie jest low profile. Czyli nawet Fortisa nie zamontuje?
  • Poziom 24  
    Po namyśle stwierdzam, że ani M23 ani M40 mi się nie podobają. Czy w Brutusa 410 zmieści się Fortis?
  • Poziom 39  
    Tak, ale lepiej dorzucić trochę grosza do 430.
  • Poziom 24  
    430 znalazłem w jednym sklepie w moim mieście i jest droższa od M23, ta z kolei mi się nie podoba (wygląda jak sejf). Prawdopodobnie pozostanę przy 410.