Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Laney HCM 30 hard core max - głośno szumi

grabaszsz 01 Mar 2005 00:42 1066 3
  • #1 01 Mar 2005 00:42
    grabaszsz
    Poziom 2  

[Witam !

Mam problemy ze wzmacniaczem Laney HCM 30 hard core max.
    Otóz sprzet ten bardzo glosno szumi , kiedy np scisze potencjometr na gitarce lub wogóle gdy jest wlaczony.Nie wiem, moze tak ma byc?(tak mi sugerowali w muzycznym).
    poradzcie czy warto go reklamowac czy nie . oczywiscie przy samym graniu to nie przeszkadza, ale........

0 3
  • #3 07 Mar 2005 18:21
    grabaszsz
    Poziom 2  

Tzn? w gitarze mam humbaka i 2 single, ale to jest ok , nie bucza,poprostu nawet jak podlacze piecyk bez podlaczania do niego gitary to wyraznie szumi. nie wiem czy tak ma byc czy nie.

0
  • #4 07 Mar 2005 18:33
    Tremolo
    Poziom 43  

tak - tak powinno być. Na maksymalnym położeniu VOLUME szumy powinny zniknąć (grając na cleanie).

Bez gitary czy też przy rozlaczonym wejściu piec szumi i jest to zjawisko normalne (oczywiście przy niektórych efektach - distortion, fuzz) - gdyż nagłaśniasz w ten sposób zakłócenia z sieci elektrycznej wzmocnienia są tak wielkie że wzmacniacz reaguje na delikatne drgania pola elektromagnetycznego powstałe w przewodach połączeniowych, po za tym jest to objaw niedopasowanej rezystancji wzmacniacza (otwarty przewód to nieskończenie wielka rezystancja teoretycznie)
    Jak Ci to przeszkadza to kup bramke szumów. Przy ostrych przesterach granie bez niej to ciężkie zadanie.

Nawet przy niskoszumnych przystawkach Seymourach Duncanach można sobie usłyszeć we wzmacniaczu delikatne szumy pochodzące z komputera, zasilacza komputera, telewizora. Z Seymorami est ten problem ze maja wysokie napięcia wyjścowe i są bardzo czułe.

Zrób test daj na standardową głośność na piecyku na gitarze daj Volume Max ... i powinno grać normalnie.

0
  Szukaj w 5mln produktów