logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

BASCOM: Winavr&SP12 nie działa na Win7 64bit, komunikat ID:00000

myrcin 25 Maj 2013 11:22 1131 1
REKLAMA
  • #1 12343369
    myrcin
    Poziom 16  
    Cześć zmieniłem w komputerze stacjonarnym płytę i system operacyjny na win7.
    Od tej pory mój sprawdzony i niezawodny od wielu lat programator winavr&SP12 odmówił współpracy (programator podpinany do portu równoległego, wtyczka, parę rezystorów). Po skonfigurowaniu BASCOMA i próbie programowania dostaje komunikat: Could not indentyfy chip with ID:00000.

    Sam układ który próbuje zaprogramować jest sprawny: na tym samym bascomie przez programator USBASP normalnie się z nim łącze i programuje.
    Programator na innym kompie też działa narmalnie.
    Port równoległy w kompie jest sprawny: drukarka którą testowo podpiąłem działała ok. Różne warianty trybu portu LPT w biosie (ECP, SPP, ECC, itp.) też nie zmieniają sytuacji: ciągle ten sam komunikat.
    Może to przez WIN7 64bit?
    Nie mam już koncepcji co może być przyczyną. Macie jakieś pomysły, sugestie?
  • REKLAMA
  • #2 12345145
    myrcin
    Poziom 16  
    Problemem był/jest 64 bitowy system.
    Programator bazujący na porcie równoległym (LPT1) typu WinAVR&SP12 nie będzie działał na win7 64 bitowym.
    Temat zamykam...
REKLAMA