Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

android - prg. do identyfikacji urzadzen - kto wie ?

marek sepski 25 Maj 2013 12:15 1374 5
  • #1 25 Maj 2013 12:15
    marek sepski
    Poziom 7  

trzy pytania androidowego laika

1. czy pod android istnieje oprogramowanie do identyfikacji i testowania urządzeń (taki np. pc-towy everest).
    2. czy w przypadku androida istnieje pojecie sterowników urządzeń (takich pc-towych driverów)
    3. czy zle podpisane (niewłaściwe) sterowniki potrafią skutecznie unieruchomić urządzenia (wifi, bluetooth itp)

pozdrawiam

marek

0 5
  • #2 26 Maj 2013 02:20
    nemo333
    Poziom 28  

1. jest trochę w markecie tego, szukaj czegoś w stylu DeviceInfo
    2. w zasadzie to istnieje, czasem dogrywa się moduły do WiFi żeby działały z konkretnym jądrem i systemem, czasem są jakieś biblioteki które dogrywa się dla lepszej wydajności. Jednak większość sterowników jest dodawana na etapie kompilacji i budowania ROMu.
    3. tak, np jeśli nie dograsz modułów do WiFi a są one wymagane to po prostu nie włączysz WiFi, albo będzie próbować włączyć w nieskończoność albo wyświetli błąd.

0
  • #3 26 Maj 2013 17:54
    marek sepski
    Poziom 7  

nemo 333 dzieki za odpowiedz - mocno mi pomogła.
    byłbym wdzięczny gdybyś znalazł czas i nieco nieco rozwinął pkt. 2.

o co chodzi. Mam chińczyka (s7589) który jest nowy. nie działa w nim wifi i bluetooth. Probowałem wszystkich rom-ow jakie są dostępne na needrom.com lecz bezskutecznie. Instalacja niektorych prowadzi do ujawnienia się wifi, które prezentyje adr. mac (ale wifi nie działa). Poza tym instalacje roznych ROM-ow powoduje różne ciekawe a nawet zabawne efekty. Przapuściłem tel. przez hardware info.apk. program prezentuje i.in :

MEDIATEK.WLAN.CHIP=6628
    MEDIATEK.WLAN.CTIA=0
    MEDIATEK.WLAN.MODULE.POSTFIX=_mt6628
    ..........
    PRESIST.SYS.IPO.WIFI=1
    WLAN.DRIVER.STATUS=UNLOADED

z lektury tego co udalo sie znalezc w internecie rozumiem, ze zainastalowany jest zespolony chip Mediatek (mt6628) zawierajacy bluetooth, wifi, gps i czasami radio, i czasami jest tam nawet jakis soft (wprawdzie nie ma na androida ale sadze, ze pasowałby ten od linuxa)

Pytanie:
    jaka jest struktura plików androida tj. gdybym chciał zrobią własnego ROM-a a potem go upchac do urzadzenia to gdzie umieszczac pliki (sterowniki) do poszczegolnych urzadzeń a w szczegolności pliki obsługujące chip mt6628 więc w konsekwencji
    wifi
    bluetooth
    gps

bede wdzieczny az odpowiec albo jakiegos linka

pozdrawiam

marek

0
  • #4 27 Maj 2013 15:57
    wlodarek1
    Poziom 14  

Marek - daj w konsoli polecenie DMESG i prześledź jego wyniki. :D

0
  • #5 27 Maj 2013 17:28
    marek sepski
    Poziom 7  

a czego mam szukac - bo mam 5 a moze 6 ekranow komunikatow ?

pozdrawiam

marek

0
  Szukaj w 5mln produktów