Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ibm t21 trackpoint uciekający kursor w bok

01 Mar 2005 02:09 2733 4
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z trackpointem w ipm t21. Jeszcze kilka dni temu było wszystko ok. Teraz kursor ucieka w bok. Na pewno nie jest to żaden wirus, ponieważ sprawdzałem to na świeżo zainstalowanym systemie win98
    i sformatowanym całym dysku. Na win xp jest to samo.
    Nie da się praktycznie na trackpoincie pracować.

Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuje.
  • Poziom 37  
    Ja mialem w armamdzie M700 to samo. Na poczatku uciekal kilkanascie pixeli i zatrzymywal sie. Pewnego dnia zaczat tak szalec ze go musialem wypiac i podlaczyc zwykla mysz pod USB. Nic nie skutkowalo, zadne "prosby i grozby". Pomogla dopiero wymiana klawiatury z "trackpointem". Do dzisiaj smiga bez problemu (kupilem uzywke) juz przeszlo dwa lata. Co dziwne jak kiedys podlaczylem ta stara klawiature to chodzil na poczatku bez problemu , dopiero po kilkunastu minutach zaczal uciekac a w rezultacie zachcialo mu sie szalenstwa co mnie doprowadzilo do ostatecznosci i klawiatura wyladowala wiadomo gdzie. Oczywiscie posciagalem wszystkie przyciski (nie wiem poco , jako ze lubie chomikowac to moze sie kiedys przydadza).
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam

A da się to jakos obejść bez wymiany klawiatury z trackpointem?
  • Poziom 11  
    Mialem taki sam problem w Toshina 110 i Pozniejszych IBM ThinkPad 755. Co do toshiby to jej poprostu przeszlo pewnego razu w ibm to poprostu zlapalem palcami za trackpinta i ruszalem nim na boki bo chcialem go wyrwac ale jakos sie naprawilo. Jezeli klawa jest na male srubki to mozesz sprobowac rozkrecic ja i poprostu wyczyscic trackpointa. Jezeli natomiast ma zaklejone plastiki to chyba lepiej ci bedzie kupic "nowa". Powodem tego wg mnie moze byc poprostu zbytnie wysluzenie go i delikatnie sie przechyla w jakas strone raczej samo nie powinno ustapic chyba ze pomozesz mu.
  • Poziom 10  
    Pomogła wymiana klawiatury w laptopie. Samego track pointa nie da się kupić