Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T z konwertera od anteny Satelitarnej

25 Maj 2013 16:35 7026 5
  • Poziom 7  
    Witam,

Szukałem i nie znalazłem tematu, który mógłby odpowiedzieć na moje pytanie...
    Otóż nie napiszę tu, że mam problem, raczej zastanawiam się nad jedną rzeczą. Niedługo będę wymieniał konwerter sat z podwójnego (nie mam pojęcia twin czy dual bo nie montowałem tego a jest na dachu) na quad, jako że mam akurat trzy kable pod styropianem ocieplającym budynek (2 do sat i 1 do anteny tv) to nie chcę puszczać nowego kabla żeby zwisał więc wykorzystam ten kabel z tv, no i w tym momencie tracę DVB-T, niby nie używam tego jednak w razie potrzeby dobrze mieć, zastanawiam się więc czy ten stary konwerter da radę użyć może jako antenę pokojową? Chodzi mi po prostu o podłączenie tego konwertera bezpośrednio do tv.
    znalazłem jedynie w necie instrukcję jak przerobić konwerter na przesyłanie internetu czy jakoś tak więc pomyślałem, że da się to przerabiać na różne sposoby, jednak bardzo się na tym nie znam, więc wolę spytać może ktoś mi powie jak to zrobić żeby nie spalić tv :)
  • Poziom 38  
    beetle300 napisał:
    więc wykorzystam ten kabel z tv, no i w tym momencie tracę DVB-T
    Nic nie musisz stracić. Jeśli antena do DVB-T jest pasywna (bez wzmacniacza) to przy antenach możesz zastosować sumator TV-SAT na jednym z kabli. W mieszkaniu zastosujesz ponownie taki sumator (podłączony odwrotnie) i powinno być po kłopocie.

Jeśli antena DVB-T jest ze wzmacniaczem, to też się da, choć wymaga sumatora TV-SAT z wyprowadzeniem zasilania na wyjście TV.

beetle300 napisał:
    czy ten stary konwerter da radę użyć może jako antenę pokojową?
    Nie da się.
  • Poziom 7  
    _cheetah_ czy dobrze zrozumiałem, że to ma wyglądać tak?

https://obrazki.elektroda.pl/6793774300_1369497840.jpg

właśnie tę antenę mam z zasilaczem, to nie wiem jakie te sumatory zastosować jedyne co znajduję w internecie to cos takiego http://www.sklepsaturn.pl/sumator-wewnetrzny-nxhc01.html nada się jakbym kupił dwa takie same?

andpol 33 jak pisałem ja to tv to chcę tak awaryjnie więc nie mam ciśnienia to taki quad jak przedstawiłeś to mi się nie opłaca, jak da radę że 30-40 zł wydam na różne sumatory, przejściówki itp. to będzie dobrze a jak więcej to zostanę tylko przy sat :)]Link[/url]
  • Poziom 38  
    beetle300 napisał:
    czy dobrze zrozumiałem, że to ma wyglądać tak?
    Tak.

beetle300 napisał:
    jedyne co znajduję w internecie to cos takiego
    To jest właśnie sumator sygnałów TV/SAT ale dobry w przypadku, kiedy antena TV jest pasywna, bez wzmacniacza.

W przypadku anteny TV ze wzmacniaczem trzeba do sumowania sygnałów na dachu uzyć czegoś w takim klimacie: Link. Zasilacza antenowego dla anteny TV nie stosuje się wtedy (należy go zdemontować!), wzmacniacz zasilany jest z dekodera SAT. Jest to trochę niewygodne, bo chcąc oglądać DVB-T, odbiornik SAT musi być włączony, chyba, że masz taki, który podaje napięcie na LNB w stand-by. W mieszkaniu stosuje się już zwykły sumator TV/SAT (np. taki, jak wymieniłeś).

Inna kwestia jest taka, czy ty w ogóle potrzebujesz wzmacniacza w antenie. Zwykle, przy odbiorze DVB-T wystarcza antena DVB-T pasywna (z zamontowanym symetryzatorem antenowym). Jeśli jednak nie, można też spróbować ze wzmacniaczem przy odbiorniku DVB-T. Nie jest to zbyt poprawne, ale jeśli sygnały DVB-T są w miarę, to też się udaje. Wtedy można zastosować standardowe sumatory TV/SAT, jaki podałeś albo przykładowo taki na dachu, a taki w mieszkaniu.
  • Poziom 7  
    ok więc spróbuję najpierw bez wzmacniacza a jak nie da rady to wzmocnie :) myślę, że wszystko już wiem, dzięki za pomoc :)