Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można przedłużyć kabel internetowy

kabelodinternetu 25 Maj 2013 17:34 2079 6
  • #1 25 Maj 2013 17:34
    kabelodinternetu
    Poziom 1  

Witam,
    Mam problem z internetem mianowicie jakiś rok temu zakupiłem internet Wifi w cyfrowym Polsacie, z najwyższym trasferem 25gb+50gb w nocy, jednak w domu 3 osoby korzystają z komputera i miesiąc w miesiąc trzeba dokupywać dodatkowy transfer, a kupa pieniędzy na to idzie. Więc chciałem zamówić neostrade, jednak powiedziano mi że u mnie kabla nie ma, i chciałbym się dowiedzieć , czy ten kabel można jakąś przedłużyć albo coś takiego, ponieważ dosłownie 50-60m odemnie mają internet stacjonary.
    Próbowalem się dowiadywać telefonicznie albo szukać w istniejących tematach/ innych forach ale nie znalazłem nic przydatego, a przez telefon same roboty(19393, 801 505 505)

Wie ktoś gdzie można się czegoś dowiedzieć na ten temat?

0 6
  • #2 25 Maj 2013 17:52
    Nereida4
    Poziom 22  

Podejdź do najbliższego salonu Orange i zapytaj się czy jest u ciebie możliwość podłączenia internetu jeżeli we własnym zakresie położysz kabel.

0
  • #3 25 Maj 2013 17:55
    hermes-80
    Poziom 43  

Jeśli grunt należy do ciebie gdzie będzie położony kabel bo inaczej gra nie warta świeczki.

0
  • #4 25 Maj 2013 19:17
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Dobrze jest popytać lokalnych techników którzy obsługują lokalną infrastrukturę dla tpsy.

0
  • #5 30 Wrz 2013 21:38
    Jędrek i Jola
    Poziom 9  

witam. musiałem przenieść modem a co za tym idzie przedłużyć kabel internetowy. W tym co miałem obie końcówki nie są skrosowane tzn. białopomarańczowy-pomarańczowy- białozielony, niebieski, białoniebieski-zielony-białobrązowy-brązowy. Dołożyłem łącznik ale powstał problem. Drugi kabel zrobiłem też nieskrosowany i teraz nie ma przesyłu. Proszę o radę w jakie końcówki powinien być zakończony drugi kabel. Pozdrawiam, liczę na pomoc

0
  • #6 30 Wrz 2013 22:03
    andk1eltd
    Poziom 35  

Kolejność prawidłowa, może źle się zacisnął?
    Po za tym sprawdź czy nie zrobiłeś "lustrzanki" - dobrze ułożony kabel ale zaciśnięty odwrotnie, tzn. biały-pomarańcz zamiast na pin 1 to na 8. Sporo zaciskam RJ-tek ale też przytrafia mi się jak się zagadam :oops:

0
  • #7 30 Wrz 2013 22:12
    Jędrek i Jola
    Poziom 9  

czyli ten drugi kabel ma być tak samo zaciśnięty ?, przedłużka w żaden sposób nie zmienia?

0