Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Technics SA-EX 120 do TV Philips

kornischon 25 Maj 2013 20:12 1677 3
  • #1 25 Maj 2013 20:12
    kornischon
    Poziom 6  

Witam,

Jestem nowy, proszę nie strzelać ;)
    Mam następujący problemik. Chciałbym podłączyć amplituner Technics'a do Tv w którym znajdują się dwa wyjścia scart, oraz na bocznej obudowie dwa wyjścia Cinch audio oraz 1 video. Wszelkie kombinacje zawodzą :( Rozebrałem scart i są tam następujące połączenia : (dodam że jest to podwójny kabel tzn z jednej strony jest scart z drugiej strony podwójny cinch - 2 czarne 2 czerwone) styki 1 i 3 są połączone, 2 oraz 4 osobno, 17 19 i 20 są osobno. Jakiś dźwięk z głośników się dobywa - jednakże są to jakieś sprzężenia. Czy mógłby mi ktoś doradzić, jak to mógłbym prawidłowo podłączyć?
    Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Kornischon

0 3
  • #2 25 Maj 2013 20:20
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 25 Maj 2013 20:26
    kornischon
    Poziom 6  

21PT5507/58

0
  • #4 26 Maj 2013 02:49
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmmm, w sumie najłatwiejszą drogą, aby wydostać dźwięk z tego telewizora jest gniazdo słuchawkowe. Jest ono zamontowane z boku telewizora. Do podłączenia będziesz potrzebował kabel minijack -> 2x RCA. Minijack podłączasz do telewizora, RCA (in. CINCH) podłączasz do jednego z gniazd wejściowych Tape In/CD/VCR IN. Nie używaj gniazda Phono. Wybierz w wzmacniaczu odpowiednie wejście, włącz telewizor i powinno być OK. Musisz wziąć pod uwagę fakt, że poziom dźwięku nastawiony w telewizorze będzie miał wpływ na wzmacniacz. Także ostrożnie z ustawianiem - możesz przesterować wzmacniacz.

Powodzenia :)

P.S. EURO również może być użyte do "wydostania" dźwięku, ale póki co, podałem łatwiejsze rozwiązanie.

Z twego opisu wynika, że masz typowy przewód EURO. Wyprowadzenia sygnału audio na tym kablu powinny być następujące:

1 - Audio Out R (prawy)
    3 - Audio Out L (Lewy)
    4 - Ground (masa) obydwu powyższych kabli

W żadnym przypadku kontakty 1 i 3 nie mogą być połączone razem. Z twego opisu można odnieść takie wrażenie. Podłączenie tych kabelków tak samo jak opisałem powyżej.

0