Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E51 - Uszkodzony switch power - czy da się naprawić?

25 Maj 2013 21:49 1665 4
  • Poziom 13  
    Witam.

Na poniższym zdjęciu

Nokia E51 - Uszkodzony switch power - czy da się naprawić?

widać uszkodzenie, które zostało dokonane w tym telefonie. Oderwał się przełącznik oraz wygląda na to, że również jakiś mały kondensator.

Na poniższej stronie:

http://gsmangel-nokiahardware.blogspot.com/2011/01/nokia-e51-power-on-off-button-switch.html

znalazłem taki artykuł, jednak nie jestem elektronikiem i nic mi to nie mówi.

Czy da się coś z tym zrobić? Telefon startuje pod ładowarką, ale przy próbie uruchomienia przyciskiem (przyłożonym do odpowiednich punktów na płycie) nie odpala i nie wiem czy to wina uszkodzonego przycisku czy płyty głównej.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Da się bez problemu, pady są wszystkie, brakujący element dojść po schemacie i wstawić.
  • Poziom 13  
    polonez15 napisał:
    Da się bez problemu, pady są wszystkie, brakujący element dojść po schemacie i wstawić.

Chodzi o tą małą, oderwaną część? Da się coś tak małego zlutować? Bo przycisk ogólnie jest (jak widać na zdjęciach), tylko czy jest sprawny... Ile taka usługa może kosztować w serwisie?
  • Poziom 13  
    Okej dzięki panowie za informacje. Temat zamykam :)

Edit:

Chociaż nie, jeszcze jedno pytanie - czy da się w tym momencie ten telefon w ogóle uruchomić? Jakaś kombinacja klawiszy, czy coś na płycie głównej? Bo może to by rozwiązało problem użytkowania na tą chwilę.