Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synology DS211j - DDNS Synology a zdalny dostęp+ photo station5

cichy lis 25 Maj 2013 22:41 2595 10
  • #1 25 Maj 2013 22:41
    cichy lis
    Poziom 28  

Witam,
    już mi w głowie się kręci od czytania informacji i porad odnośnie konfiguracji serwera.
    Proszę o pomoc!
    Chciał bym udostępnić w sieci swój album fotograficzny.
    Problem jest taki iż posiadam LTE na Routerze Tp-Link TL-MR3420, co oznacza korzystanie z DDNS- został on utworzony poprzez konto Synology.
    Jako posiadacz takiego konta oraz od niedawna właściciel pewnego adresu DNS jak mogę zgrać te dwie rzeczy.
    Auto konfiguracja ponoć otworzyła porty na routerze- nie wiem jak to sprawdzić.

Na chwilę obecną po wpisaniu nazwy hosta utworzonego przez dynology wbijam się na router.
    Po wbiciu nazwy z innego połączenia pokazuje błąd strony
    Czyli definitywnie brak komunikacji.
    Co robię nie tak?
    Proszę o pomoc,
    Pozdrawiam

0 10
  • #2 26 Maj 2013 09:39
    orinek
    Poziom 16  

Nie za bardzo rozumiem co napisałeś, ale tyle o ile. Jeżeli korzystasz z internetu za pomocą LTE (mobilnego internetu) to z zewnątrz nie dostaniesz się na serwer - operatorzy blokują tak porty i ruch przychodzący, że nie postawisz na mobilnym necie serwera.

0
  • #3 26 Maj 2013 09:58
    cichy lis
    Poziom 28  

Rozumie, tylko że z tego co się dowiedziałem takie blokady i zmienne IP załatwia DDNS.
    Na stronie Synology DDNS widoczny jest status połączenia z serwerem i aktywności jako OK.

0
  • #4 26 Maj 2013 10:33
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

DDNS załatwia sprawę zmiennego IP.
    DDNS u Ciebie działa bo przypisuje domenę do IP jednak te IP jest zablokowane na dostęp z zewnątrz.

0
  • #5 26 Maj 2013 10:39
    cichy lis
    Poziom 28  

A jak można to załatwić ?

0
  • #6 26 Maj 2013 11:03
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Wykupić u operatora dostęp z zewnątrz jeżeli jest taka możliwość w tej usłudze.

0
  • #7 26 Maj 2013 11:09
    cichy lis
    Poziom 28  

To ponoć dla LTE nie ma takiej opcji jak stałe IP czyli cały misterny plan Psu w d.....

Idę błagać TP Orange o powrót....

0
  • #8 26 Maj 2013 11:13
    jimasek

Tu nie chodzi o stałe IP tylko dostęp z zewnątrz, choć 99% nie jest to możliwe w tej usłudze. Choć wszystko zmienia się dynamicznie i trzeba pytać się u operatora.

0
  • #9 26 Maj 2013 11:21
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Jeśli masz LTE z plusa to jest tam taka możliwość.
    5zł za dynamiczny zewnętrzny IP
    15zł za statyczny zewnętrzny IP

0
  • #10 26 Maj 2013 11:26
    cichy lis
    Poziom 28  

Udało mi się dotrzeć do tego, ktoś na forum napisał że z LTE to nie zadziała, jedynie 3G.
    Z rana zaatakuje punkt plusa i dowiem się prawdy :) O ile ktoś będzie wiedział co to zew IP.

0
  • #11 26 Maj 2013 11:31
    jimasek

Heniu nie wiem czy to działa z LTE, na pewno w 3G ale trzeba się dowiedzieć u operatora. Myślę że w punkcie mogą zrobić "wielkie oczy" ;)

0