Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMega8A - ADC Pomiar napięcia + LCD

faziil 25 Maj 2013 22:43 1404 3
  • #1 25 Maj 2013 22:43
    faziil
    Poziom 15  

Witam. Korzystam z artykułu z tej strony i po wgraniu kodu z ostatniego listingu na wyświetlaczu mam tylko znak zapytania zamiast wyniku.

Przy próbie wgrania kodu z pierwszego listingu LCD wyrzuca różne wartości (901,981,852,840,936,914). Przy zetknięciu Pinu 5(PC5) z VCC zasilania (4,8V) wynik zmienia się na: 1023, zas gdy z GND: 0.

0 3
  • #2 25 Maj 2013 23:50
    norbik_27
    Poziom 11  

Witam ...:D jak na mój gust to przy wgraniu kodu z pierwszego listingu układ działał poprawnie...:D
    jakbyś sie pobawił w jakieś dzielniki np pół na pół to powinna sie pokazać liczba cos w okolicach 500 wynika to z 10bitowego przetwornika ADC gdzie maks w tym przypadku to 2^10 - 1 czyli 1023.

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Maj 2013 01:36
    pbuhne
    Poziom 14  

Rozwiązanie masz podane w komentarzach w linku ktory sam podałeś. Chodzi o biblioteki printf_flt i m. W czym to kompilujesz? Spróbuj zmienić zmienna adc z drugiego listingu na double, komus tam pomogło. Ja u siebie w atmel studio 6 natomiast dodałem natomiast printf_flt opcjach linkera.

0
  • #4 26 Maj 2013 09:16
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

pbuhne napisał:
    Rozwiązanie masz podane w komentarzach w linku ktory sam podałeś. Chodzi o biblioteki printf_flt i m.

W tekście artykułu także, ale autor tematu nie czytał :)
    Co więcej jest tam nawet link do strony to opisującej.

Pobierz cały projekt, - rozpakuj i zobacz w AVR studio menu:
    Project > Configuration options > Libraries
    Project > Configuration options > Custom options

Za parę minut dołożę zrzut ekranu do artykułu, skoro opisanie tego w artykule nie wystarcza - albo mały artykulik na ten temat skrobnę :)

0