Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner - Cieknący szklany dach

JakubPi 25 Maj 2013 23:26 2418 4
  • #1 25 Maj 2013 23:26
    JakubPi
    Poziom 9  

Kupiłem Partnera z cieknącym solar dachem. Ktoś już coś grzebał bo zamiast uszczelki od góry jest zaklejone klejem do szyb samochodowych. Kupiłem drugi cały dach z tapicerką (bo moja jest częściowo połamana). Jak przyjrzałem się nabytkowi to okazuje się że oddzielenie plastikowej tapicerki od dachu jest bardzo trudne. Chyba jest oryginalnie wklejona. Czy możecie coś poradzić jak zdjąć tą tapicerkę i przełożyć to prawidłowo.

0 4
  • #2 25 Lip 2013 20:47
    Robertinus
    Poziom 13  

JakubPi napisał:
    Kupiłem Partnera z cieknącym solar dachem. Ktoś już coś grzebał bo zamiast uszczelki od góry jest zaklejone klejem do szyb samochodowych. Kupiłem drugi cały dach z tapicerką (bo moja jest częściowo połamana). Jak przyjrzałem się nabytkowi to okazuje się że oddzielenie plastikowej tapicerki od dachu jest bardzo trudne. Chyba jest oryginalnie wklejona. Czy możecie coś poradzić jak zdjąć tą tapicerkę i przełożyć to prawidłowo.

Czy poradziłeś sobie ze zdemontowaniem plastiku stanowiącego podsufitkę?, jeśli tak, to czy możesz napisać jak tego dokonałeś?
    Mam zamiar kupić i zamontować w swojej cytrynce taki dach, wiec chciałbym wiedzieć co mnie czeka.

0
  • #3 26 Lip 2013 09:38
    JakubPi
    Poziom 9  

Witam. Idea wymiany u mnie raczej umiera. Staram się dalej oddzielić podsufitkę od dachu który kupiłem. Jest ona przyklejona na bardzo wytrzymały klej (przypominający klej do szyb) w dwóch liniach do około całego dachu. Oddzielam ten klej wycinając szlifierką kątową połacie blachy.

Jak coś mogę zamieścić rysunek gdzie jest ten klej. Ale praca jest katorżnicza i nie możliwa do wykonania bez niszczenia podsufitki lub połaci dachu.

Jakub

0
  • #4 26 Lip 2013 10:04
    Robertinus
    Poziom 13  

No to nie źle, zakleili na amen.
    Narysuj mi proszę jak, w którym miejscu jest to klejenie, jeśli tu jest problem z umieszczeniem rysunku, to może być na e-mail - kilukaw(małpa)wp.pl

Piszesz, że są to dwa pasma kleju jak do szyb, może więc udałoby się przeciągnąć przez ten klej strunę (drut stalowy) tak, jak wycina się szybę?
    Próbowałeś tak? - ja na razie teoretyzuję, gdyż jeszcze nie kupiłem tego dachu.

0
  • #5 27 Lip 2013 11:02
    robin161
    Poziom 23  

JakubPi napisał:

Cytat:
    Oddzielam ten klej wycinając szlifierką kątową połacie blachy.
    Podgrzej lekko i równomiernie opalarką całą powierzchnię klejenia i tak jak Robertinus pisał struną fortepianową/gitarową wytniesz. Iskry z fleksy możesz mieć w szybie. Lepiej oddaj w tym stanie co masz autoszybom. Raz - zrobią to fachowo, dwa - masz gwarancję, że nie będzie później ciekł - a jeśli już to poprawią. Koszt usługi porównywalny jak przy wymianie szyby przedniej.
    Robertinus wcześniej udaj się do autoszyb - mogą mieć taniej przy zakupie u nich (a przynajmniej będziesz zorientowany w kosztach).

0