Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P6700MP - Brak sterowania z panelu.

maciek_serwis 26 Maj 2013 09:07 2301 5
  • #1 26 Maj 2013 09:07
    maciek_serwis
    Poziom 13  

Witam. Dostałem od kolegi radio Pioneera DEH-6700MP. Chciałbym sobie go naprawić i wreszcie założyć jakiś sprzęt w samochodzie. Niestety odtwarzacz działa tylko wtedy, kiedy włożę płytę CD. Działa idealnie, bezbłędnie czyta płyty, kolory podświetlania odtwarzacza się zmieniają podczas odtwarzania ale nie działa żaden przycisk oprócz regulacji poziomu dźwięku. Nie mam pilota, więc nie mogę sprawdzić czy działa z pilotem. Kiedy wyjmę płytę odtwarzacz nie przełącza się na radio i wyświetlacz jest całkowicie ciemny. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to może być i czy naprawa jest opłacalna? Może ktoś się spotkał z takim uszkodzeniem i uda mi się dzięki kolegom naprawić go we własnym zakresie? Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuje.

Dodano po 57 [minuty]:

Usterka zlokalizowana - przywarty był jeden micro switch w panelu od on-off. Po wylutowaniu radio działa jak trzeba tylko trzeba wlutować nowy switch. Może ktoś wie gdzie kupić takie malutkie switch-e ponieważ ja posiadam tylko duże od starych paneli? Na Allegro są z dwoma wyprowadzeniami a ja mam cztery.

0 5
  • #3 26 Maj 2013 10:01
    maciek_serwis
    Poziom 13  

Dzięki kolego. Sęk w tym, że link zamieszczony w tamtym wątku do sklepu z częściami mi się nie otwiera - błąd strony. Poza tym mój swith jest mniejszy 3,8x2,8 - w/g suwmiarki a tamten jest większy. Nie wiem czy da się go wlutować.

Oooo, już otwiera stronę. Zastanawiam się tylko czy on nie jest za duży i nie zasłoni mi punktów lutowniczych na płytce.

0
  • #5 26 Maj 2013 10:17
    maciek_serwis
    Poziom 13  

Dzięki za link - nie ma tam wymiarów oprócz wysokości.

A czy może któryś z kolegów orientuje się czy któryś z radioodtwarzaczy podanych pod spodem posiada takie microswitch-e? Mogę za 5 zł kupić taki panel i wylutować mając jeszcze parę sztuk w zapasie

PIONEER DEH-30MP
    PIONEER DEH-345R
    PIONEER KEH-P6600R KEH-P660RS KEH-P6600R-S
    PIONEER DEH-P7400MP BEZ POKRETLA
    PIONEER KEH-P10
    PIONEER KEH-P4010RB
    PIONEER KEH-3500SDK
    CLARION DRX5375R
    CLARION AX5134
    GOODMANS 2 SZT

SONY CDX-C5000rx
    SONY CDX-3900R
    SONY XR-C5000R
    SONY MCX-C6500R
    SONY XR-C5300R
    SONY CDX-4000RX
    SONY XR-CA630X
    SONY CDX-L550X
    SONY CDX-5470RDS
    SONY CDX-L380X
    SONY CDX-4100RDS
    SONY MDX-CA790X CDX-CA650R CDX-CA550R
    SONY CDX-L280SONY XR-C5300R xt-c4300r cdx-4000r cdx-5000r
    SONY CDX-L480X
    SONY XR-CA370X
    SONY XR-C202MK2

1
  • #6 02 Cze 2013 13:43
    maciek_serwis
    Poziom 13  

Witam ponownie. Oczywiście nie ma nikogo, kto by pomógł. Moderatorzy zajęci sa pilnowaniem regulaminu i wytykaniem błędów ortograficznych.
    Poradziłem sobie.

Zostawiam zatem dla potomnych. W sprzedaży nie znalazłem takich odpowiedników switcha, które pasowałyby idealnie do przełączania na panelu Pioneera.
    Kupiłem kwadratowy oraz prostokątny - wymiarami mniej więcej podobnymi do oryginału. Niestety oba mają inny układ wyprowadzeń, który narysowałem poniżej. Należy pamiętać przy wymianie aby w stanie spoczynku radia microswitch rozłączał a po przyciśnięciu zwierał styki. W tym przypadku 2 pary styków oddzielnie.

Pioneer DEH-P6700MP - Brak sterowania z panelu.

Na rysunku u góry jest oryginalny microswitch a na dole 2 kupione, które należy wlutować tak aby przy wciśnięciu zwierały odpowiednie sekcje. Piszę o tym dlatego, że jest to montaż smd i ścieżki na panelu są bardzo delikatne. Jeśli ktoś parę razy będzie lutował i popełni błędy może w końcu przegrzać punkty lutownicze i nieodwracalnie zniszczyć możliwość załączania panelu tym microswitchem. Zostanie wyłącznie sterowanie pilotem jeśli ktoś takowego posiada w komplecie.

Pozdrawiam i zamykam temat.

0