Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 telewizory i tylko 2 dekodery hd (Vectra)

26 Maj 2013 08:39 10032 19
  • Poziom 7  
    Mam taką sytuację jak w temacie. Są to 3 telewizory już LCD, ale jeden narazie jest skazany na sygnał analogowy. Vectra nie da trzeciego dekodera. Macie jakiś pomysłna to, żeby także w tym trzecim był sygnał cyfrowy czy coś?
  • Poziom 31  
    Podłączyć pod który z dekoderów co masz, minus to ten sam program na obu.
  • Moderator
    Z tego co pamiętam, to jak w Vektrze masz dekoder kablowy to przekaz analogowy z kabla masz gratis. Co masz jak podłączysz "ten trzeci" odbiornik do kabla bez dekodera?
  • Poziom 7  
    O tym pisałem już wcześniej "jeden narazie jest skazany na sygnał analogowy"
  • Moderator
    Jeżeli dekodery są typu analogowego to można rozsplitować wyjście analogowe ze złącza SCART na dwa wyjścia. Jeżeli te dwa telewizory są połączone kablem HDMI, to może być różnie w zależności od typu dekodera. Niektóre podają równolegle HDMi oraz kompozyt/CVBS w 576i, niektóre albo HDMi albo wideo.
  • Poziom 7  
    Dekodery tak jak w temacie - oba hd
  • Poziom 22  
    wikm napisał:
    Macie jakiś pomysłna to, żeby także w tym trzecim był sygnał cyfrowy czy coś?

Czy na 2 telewizorach może lecieć to samo??
  • Moderator
    Teraz mało który nie jest HD.
    Ważne co potrafi i jak wygląda współpraca przetwornika D/A z wyjściem HDMI. Jeżeli ma wyjście SCART i sygnał na nim znika po podłączeniu HDMI to nic nie zdziałasz.
    Vectra to dość pazerna siec i na pewno zabezpieczają się przed "równoległym" podłączaniem dwóch telewizorów.
    Chyba że dołożysz (za ciężkie pieniądze) spliter HDMI i przekształtnik HD/SD.
  • Poziom 7  
    Lepiej zeby nie. Jesli nie ma innego wyjścia to idzie jakos rozdzielic wyjscie hdmi?
  • Poziom 7  
    A polecacie jakąś antenę pokojową (mieszkanie w bloku).
  • Moderator
    Taki spliter może być, ale nie masz gwarancji czy po podłączeniu dwóch odbiorników z wejściem HDMI nie zadziała HDCP.
    Splitery działają wyśmienicie przy podłączeniu monitorów do komputerów z wyjściem grafiki na HDMI, natomiast z sygnałami multimedialnymi bywa różnie.
    Nie polecam anten pokojowych, tym bardziej że niemal wszystkie maja zamontowane wzmacniacze, najczęściej zbędne i nie nadające się do sygnałów cyfrowych.
    Taki który na pewno zadziała to kosztuje sporo:
    http://www.dipol.com.pl/splitter_hdmi_3d_1x4_H3215.htm
    Ten obsługuje HDCP
  • Poziom 7  
    Spoldzielnia niechetna na anteny zewnętrzne :(
  • Moderator
    Oni nie są od chęci i niechęci. Łamią prawo. Jak odmawiają, to zgłaszasz do prokuratury. Łamanie ustawy Prawo Lokalowe jest ścigane z Urzędu na wniosek zainteresowanego.
    Maja psi obowiązek doprowadzić cyfrowy sygnał dostępny naziemnie. Bez "pomocy" jakiejkolwiek kablówki. A zmuszanie czy nakłanianie na korzystanie usług z jakichkolwiek operatorów jest łamaniem kilku Ustaw, nie licząc art 37 Konstytucji.
    Jeżeli tylko usłyszysz ze masz się skontaktować z kablówka to o takim fakcie zawiadamiasz CBA z podejrzeniem korupcyjnym.

Trzeba walczyć z łamaniem prawa i durnotą urzędasów.
  • Poziom 8  
    i poradziłeś sobie już jakoś z tym trzecim dekoderem ? bo mam ten sam problem i nie wiem co robić
  • Poziom 7  
    Trzeci TV jest podpięty do analalgowego złącza, ale w razie czego jest Vectra TV Online.
  • Poziom 8  
    jakby nie mogli dać trzeciego dekodera normalnie a nie człowiek ma dobry tv a tu obraz trzeba analogowy...

Regulamin pkt 3.1.13. [SP5ANJ]
  • Specjalista Sieci, Internet
    mat3usz napisał:
    jakby nie mogli dać trzeciego dekodera normalnie a nie człowiek ma dobry tv a tu obraz trzeba analogowy...

A co wtedy, jak ktoś ma 10 tv w domu, też Twoim zdaniem, kablówka powinna mu tyle dać dekoderów w ramach jednego abonamentu, lub multiroomu ile ma tv?.
    Przecież nikt nie robi Ci problemów..., podpisujesz kolejną umowę, płacisz co miesiąc dany abonament i masz 3 dekoder.
  • Poziom 8  
    No wiem że mogę podpisać kolejna umowe tylko niby dlaczego mam płacić 60 zloty skoro moge 7 zloty za kolejny dekoder w multiroom?
  • Specjalista Sieci, Internet
    mat3usz napisał:
    tylko niby dlaczego mam płacić 60 zloty skoro moge 7 zloty za kolejny dekoder w multiroom?

Tylko dlaczego niby firma ma zarobić na Tobie 7 zł za multiroom, skoro może 60 zł na kolejnym abonamencie?,
    firma ma zarabiać, a nie rozdawać sprzęt za darmo!,
    ciekawe, gdybyś był firmą, to podzielał byś Swój punkt widzenia?.