Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwonek podtynkowy 230V AC z włączaniem monostabilnym

flgmnft 26 Maj 2013 12:07 4389 18
  • #1 26 Maj 2013 12:07
    flgmnft
    Poziom 12  

Witam,
    Mamy z sąsiadami taki problem. Otóż mamy własny mały korytarzyk który jest zamykany drzwiami, w drzwiach chcielibyśmy zamontować zamek aby osoby trzecie nie wchodziły. Ale to tak żeby zakreślić sytuacje. Problem jest taki, że skoro drzwi będą zamykane, przydały by się dzwonki na zewnątrz. Pomysł mój jest taki aby zamontować zwykłe przyciski do zdalnego sterowania jak do dzwonków bezprzewodowych, a odbiorniki wsadzić do oryginalnej puszki dzwonka, tak aby był tylko jeden dzwonek. O zasilanie się nie martwię jest to nowe budownictwo, dzwonki na 230V AC. W zasadzie chodzi o to żeby dorwać odbiornik podtynkowy z opcją włączania monostabilnego (tzymam > dzwoni, jak puszczam to przestaje. Tak jak tradycyjny włącznik dzwonkowy. Nie mogę takowego znaleźć. Wszystkie jak mają to sterowanie bistabilne.

0 18
  • #2 26 Maj 2013 14:32
    sebastiane94
    Poziom 12  

Bistabilne? Z takim układem musiałbyś oddać drugi impuls do dzwonka żeby go wyłączyć, a o to chyba nie chodzi. Być może zależy to od ustawień dzwonka, pamiętam, że kiedyś nawet spotkałem się z takim gdzie mogłem wybrać sposób alarmowania (tj. pojedynczy sygnał lub sygnał ciągły do momentu puszczenia przycisku).

0
  • #3 26 Maj 2013 16:20
    slawekx
    Poziom 28  

Z czasem odechce Ci się chodzić zobaczyć kto dzwoni. Załóż normalną instalację dzwonkową i domofon.

0
  • #4 26 Maj 2013 17:02
    mar_cik
    Specjalista elektryk

Wstukaj w google i obejrzyj coś takiego:
    m-e GmbH modern-electronics BELL 202

0
  • #5 26 Maj 2013 18:02
    flgmnft
    Poziom 12  

Nie interesuje mnie właśnie sterowanie bistabilne. Nie mogę znaleźć sterowania które zmieści się w puszcze podtynkowej 60mm. I będzie miało opcję sterowania monostabilnego, tak jak napisałem wyżej, mógłby być zwykły wyłącznik ale one działają bistabilnie. Jednym naciśnięciem włącza się coś a drugim nacisnięciem wyłącza. Chodzi o to w zasadzie żeby nie montować drugiego dzwonka, a wykorzystać istniejący już.

Domofon jest, instalacja dzwonkowa do kazdego z mieszkan tez. Wygląda to tak. Jest klatka schodowa z windą. Na każdym z pięter są drzwi do korytarzy. Każdy korytarz ma 2-3 mieszkania. Chodzi o to żeby ten korytarz zamknąć (można będzie trzymać tam rower, buty zimą itd). No i tu jest problem aby nie zakładać osobnego drugiego dzwonka trzeba znaleźć sterowanie które zmieści sie w puszcze wyłącznika dzwonka już instniejącego, Puszki są głębokie więc myślę że nie będzie problemów z upchaniem tego w niej.

0
  • #6 27 Maj 2013 22:35
    BILGO
    Poziom 38  

Nie rozumie co ty chcesz osiągnąć... Ty i sąsiad macie wspólny korytarz i chcecie go zamknąć... Więc potrzebujecie dwie osobne instalacje dzwonkowe, jedna dla ciebie a druga dla sąsiada. Czyli przed wejściem mają być dwa łączniki dzwonkowe. To w czym tkwi problem???

0
  • #7 27 Maj 2013 23:56
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

BILGO napisał:
    Nie rozumie co ty chcesz osiągnąć... Ty i sąsiad macie wspólny korytarz i chcecie go zamknąć... Więc potrzebujecie dwie osobne instalacje dzwonkowe, jedna dla ciebie a druga dla sąsiada. Czyli przed wejściem mają być dwa łączniki dzwonkowe. To w czym tkwi problem???

Ja też od wczoraj obserwuję temat i nie wiem w czym problem. Takich zamkniętych korytarzy na polskich osiedlach jest od groma i od x lat ludzie sobie radzą najprostszymi sposobami.
    Wystarczy podłączyć równolegle dodatkowe wyłączniki umieszczone przy nowych drzwiach z tymi przy lokalach.
    Ja na Waszym miejscu zamiast bawić się w cuda poszedłbym w wideofon, a drzwi na elektrozamek.

Ewentualnie zwykłe dzwonki bezprzewodowe...

0
  • #8 28 Maj 2013 17:17
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 28 Maj 2013 20:42
    flgmnft
    Poziom 12  

BILGO napisał:

Tak po prostu chcemy założyć dodatkowe równoległe względem istniejących, wyłączniki dzwonkowe na zewnątrz korytarza. Problem w tym że wszystkie dzwonki bezprzewodowe mają w zestawie przycisk i gong. A ten gong nie zmieści mi się do puszki od od wyłącznika istniejącego już.

0
  • #10 28 Maj 2013 21:13
    mar_cik
    Specjalista elektryk

flgmnft napisał:
    A ten gong nie zmieści mi się do puszki od od wyłącznika istniejącego już.

Gong na zewnątrz przed drzwiami do mieszkania? 8-O

0
  • #11 29 Maj 2013 06:00
    flgmnft
    Poziom 12  

Miałem na mysli to zeby odbiornik byl na tyle mały zeby zmieścił sie do puszki instalacyjnej.

1
  • #12 29 Maj 2013 06:30
    mar_cik
    Specjalista elektryk

flgmnft napisał:
    Miałem na mysli to zeby odbiornik byl na tyle mały zeby zmieścił sie do puszki instalacyjnej.

A do puszki po co? Żeby zatkać puszkę najlepszy jest dekielek.
    Podałem Ci dane dobrego firmowego rozwiązania. Masz nawet obrazek, proszę.
    Dzwonek podtynkowy 230V AC z włączaniem monostabilnym

0
  • #13 29 Maj 2013 15:10
    flgmnft
    Poziom 12  

flgmnft napisał:
    Chodzi o to w zasadzie żeby nie montować drugiego dzwonka, a wykorzystać istniejący już.
    .
    Dlatego chce go zmieścić do puszki instalcyjnej istniejącego juz wyłącznika. W puszcze wyłącznika mam zero robocze, ochronne i faze.

0
  • #14 29 Maj 2013 15:52
    mar_cik
    Specjalista elektryk

flgmnft napisał:
    flgmnft napisał:
    Chodzi o to w zasadzie żeby nie montować drugiego dzwonka, a wykorzystać istniejący już.
    .
    Dlatego chce go zmieścić do puszki instalcyjnej istniejącego juz wyłącznika. W puszcze wyłącznika mam zero robocze, ochronne i faze.

Rozumie ktoś coś z tego? :roll:

0
  • #15 29 Maj 2013 16:03
    Nereida4
    Poziom 22  

Nie wiem co kolega chce uzyskać ale najprostszą sprawą były by 2 dzwonki bezprzewodowe.

0
  • #16 29 Maj 2013 16:07
    BILGO
    Poziom 38  

Autor pewnie chce wykorzystać istniejące dzwonki, a dołożyć do nich tylko bezprzewodowy przycisk w miejsce już istniejących przycisków... Autor pewnie szuka tylko bezprzewodowy przycisk bez gongu... Przynajmniej ja tak to rozumie.

0
  • #17 29 Maj 2013 17:44
    flgmnft
    Poziom 12  

Znalazłem, w zasadzie to kolega wyżej zrozumiał.
    Ale chodziło mi o coś takiego: Link

Tylko coś tańszego bo to kosztuje ok 145-150pln.

0
  • #18 29 Maj 2013 21:23
    BILGO
    Poziom 38  

Jeśli chce kolega zrobić tanio to tylko przewodowo... do istniejących przycisków podłączyć przewody i doprowadzić przed wejście np w korytkach nadtynkowych do dodatkowych przycisków....

0
  • #19 23 Paź 2013 20:12
    flgmnft
    Poziom 12  

Kupione biedronkowe dzwonki bezprzewodowe. Dzieki wszystkim za zaangażowanie-

0