Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thalia 2001 - Renault Thalia pilot centralnego immobilizer

mona81 26 May 2013 14:29 7905 10
 • #1
  mona81
  Level 13  
  Początkowo problem dotyczył dwóch kluczy jeden palił samochód drugi otwierał drzwi po wyeliminowaniu zimnych lutów oba piloty otwierają drzwi ale w jednym nie działa immobilizer. Okazało się że w obu są przerwane cewki, w jednym wstawiono transponder T5, dlatego na nim działa immo. W drugim dioda na liczniku szybko miga po przekręceniu zapłonu. Chce przewinąć w drugim pilocie tą cewkę, ale nie wiem czy to coś da i czy będzie trzeba go programować jakimś sprzętem którego nie posiadam czy jeśli pilot otwiera drzwi to powinien po wymianie działać immobilizer?

  Thalia 2001 - Renault Thalia pilot centralnego immobilizer
 • #2
  piotrekwoj1
  Level 41  
  Skoro oba otwieraja drzwi to jak nie działa centralny?
 • #3
  mona81
  Level 13  
  Zdecydowałem się na dokupienie transpondera T5 tylko pytanie jaki transponder ma on emulować w tym samochodzie? Ponieważ mam dostęp do programatora gambit 2 który potrafi tylko odczytać T5 emulowane jako temic 11,12 i megamos przynajmniej tak piszą.
 • #5
  mona81
  Level 13  
  No to lipa bo ten programator go nie odczyta może odczytać i zaprogramować id33 ale już T5 emulowane jako id33 nie. Chyba że zamiast tego T5 wstawię id33, tyle że dalej nie będę miał zawartości T5 do zaprogramowania. A może da się z PINa i key taga który posiadam wygenerować zawartość do tego id33?
 • #7
  mona81
  Level 13  
  Myślałem o tym ale w 2 pilotach mam te cewki uszkodzone i jest duże prawdopodobnieństwo ża zakupiony używany też ją będzie miał przerwaną
 • #8
  jurekk55
  Level 36  
  Wystarczy zapytać kluczyk czy chce gadać i wiesz że cewka sprawna
 • #9
  mona81
  Level 13  
  a więc kupiłem cewkę, pytanie teraz jak przyuczyć immobilizer (mam wygenerowany pin), bateria była dość długo wyciągnięta z pilota w czasie wymiany cewki więc musiał się rozkodować. Czy w ogóle w tym roczniku da się to zrobić bez clipa?
 • #10
  Anonymous
  Anonymous  
 • #11
  mona81
  Level 13  
  problem rozwiązany, T5 zaprogramowany w serwisie bo nie było dostępu do odpowiedniego programatora i imobilizer działa