Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłaczycz głosniki 5.1 ??

victor923 26 Maj 2013 15:01 1506 3
  • #1 26 Maj 2013 15:01
    victor923
    Poziom 13  

Witam. Temat na pewno wiele razy wałkowany ale nie mogę znaleźć nigdzie sensownej odpowiedzi. Kupiłem nowe głośniki Creative 5.1 pod PC i chcę je podłączyć pod zwykłe stereo pod TV z wyjścia słuchawkowego ale te głośniki mają 3 kable. Istnieje rozdzielacz, żeby podłączyć je wszystkie, bądź coś w tym stylu? Chodzi mi o to, żeby wszystkie głośniki chodziły, nie musi być dźwięk 5.1. Mam stare głośniki 5.1 w których była opcja do wyboru stereo lub 5.1 zwykłym kablem cinch, więc te chyba też się da podpiąć pod stereo?
    Myślałem żeby pokombinować z czymś takim jak na foto. Coś takiego razy 2, co myślicie? Czy są inne rozwiązania?

1 3
  • #2 26 Maj 2013 15:16
    sebastiane94
    Poziom 12  

Powyższy kabel odpada - on nie dzieli sygnału.
    Można podpiąć te końcówki do PC pod wejście mikrofonu i wyjście liniowe, następnie w samych sterownikach kart dźwiękowej pozamieniać ustawienia na wyjście głośników 5.1 - jeżeli istnieje taka możliwość w pełni wykorzystasz potencjał głośników :)

0
  • #3 26 Maj 2013 16:06
    victor923
    Poziom 13  

i to samo co w poprzednich tematach.... tak jak pisałem nie chodzi mi zęby mieć dźwięk 5.1 wie doskonale ze ten kabel nie rozdziela sygnału wystarczy zwyłe stereo tylko żebym mógł pod wszystko podpiąć te głośniki czy laptopa czy tv czy telefon. i żeby działały wszystkie 6 głośników.. Myślałem żeby kupić takie 2 kable rozdzielające po połączeniu jeden w drugi będę miał wyjścia na 3 kable jack z jednego źródła.. teraz pytanie czy to będzie działało i czy nie ma takich gotowych rozdzielaczy na 3 gniazda ?/

0
  • #4 26 Maj 2013 16:16
    sebastiane94
    Poziom 12  

W takim razie zrealizuj swój pomysł z podłączeniem jednego rozdzielacza w drugi, będziesz miał poszerzone stereo. A co do potrójnych rozdzielaczy - rynek jest obszerny, wyszukiwarka google albo allegro powinna wystarczyć.

0