Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Formatowanie Laptopa ze wszystkiego

dariusz2831 26 Maj 2013 16:48 2454 11
  • #1 26 Maj 2013 16:48
    dariusz2831
    Poziom 6  

Witam .

Mam problem i proszę nie podsyłać mi podobnych tematów bo mam znacznie inny problem. Otóż mam Laptopa TOSHIBA Satellite L300 , i do niego 2 płytki które bodajże formatują dyski . Laptop strasznie muli wg internet 10 sek się włącza i gry się kiedyś nie zacinały a teraz gram na najniższych i jak pokaz slajdów ta gra ...
    Zostałem okradziony w grze , wiec wirus to keylogger i napewno nie jest jedyny na komputerze , niewiem gdzie może się znajdywać czy w system32 czy gdzie. Niemam płytki Windowsa Visty , - może ten windows vista jest na którejs z nich ? Te płytki dostałem przy zakupie laptopa.
    Teraz mam pytanie do was :
    (Formatując ten komputer tymi 2 płytkami , czy one wszystko Czyszczą z komputera ? BO TO JEST MÓJ CEL ŻEBY NIC NA NIM NIE BYŁO (JAKBY BYŁ DOPIERO KUPIONY / wszystkie dyski żeby oczyściło itp. Czy jest jakieś ryzyko ze po takim formacie jakiś wirus zostanie na komputerze ? To wszystko czego oczekuję (w 100% czysty komputer) i czy jest możliwość że któryś z wirusów dostał się na mojego pendrive'a , karte pamieci od telefonu ? bo nie raz je podłączałem.
    Proszę o pomoc bo za bardzo nie ogarniam takich rzeczy ... :cry:

0 11
  • #2 26 Maj 2013 17:08
    Foxtrott
    Poziom 33  

Instalując system z dysku dołączonego wraz z kompem ( Recovery DVD) masz czysty komp jak by wyszedł z fabryki , nie masz dosłownie nic co zainstalowałeś dotychczas. Dokonując skanowania wszystkich swoich przenośnych pamięci(np. na innym kompie) upewnisz się ,że nie masz żadnych śmieci na nich.

0
  • #3 26 Maj 2013 17:11
    dariusz2831
    Poziom 6  

Własnie mam " Recovery HDD " , ok thx za odp

0
  • #4 27 Maj 2013 10:27
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

dariusz2831 napisał:
    Formatując ten komputer tymi 2 płytkami , czy one wszystko Czyszczą z komputera ?
    Nie. Aby pozbyć się wszelkich danych z dysku, należy go wyzerować.
    dariusz2831 napisał:
    czy jest możliwość że któryś z wirusów dostał się na mojego pendrive'a , karte pamieci od telefonu ?
    Tak.

0
  • #5 27 Maj 2013 13:02
    kasiunia7777
    Poziom 39  

DriverMSG napisał:
    Nie. Aby pozbyć się wszelkich danych z dysku, należy go wyzerować.

Ja myślę, że autorowi nie chodziło aż o zerowanie tylko o zwykłe formatowanie dysku i postawienie na nowo systemu.
    Lecz oczywiście to co napisałeś jest jak najbardziej prawdą :)

dariusz2831 napisał:
    do niego 2 płytki które bodajże formatują dyski .

To wkładaj i stawiaj na nowo system :)
    Pamiętaj, że to przywraca komputer do stanu fabrycznego, więc wypadało by zgrać ważne dane na inny nośnik jeżeli chcesz je nadal mieć.

Mulenie się komputera to także nie zawsze zawirusowany i zaniedbany system a także uszkodzony dysk twardy i często w przypadkach laptopów zbyt wysokie temperatury. Więc dla pewności jeszcze przed stawianiem na nowo systemu daj zrzut ekranowy z programu Crystal Disc Info, a także zrzut ekranowy z HW Monitor, gdy laptop jest obciążony i w spoczynku.

0
  • #6 27 Maj 2013 13:44
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

kasiunia7777 napisał:
    Ja myślę, że autorowi nie chodziło aż o zerowanie tylko o zwykłe formatowanie dysku
    dariusz2831 napisał:
    wiec wirus to keylogger i napewno nie jest jedyny na komputerze , niewiem gdzie może się znajdywać czy w system32 czy gdzie
    Nie wiemy, z jakim wirusem mamy do czynienia, ale jeśli jest to wirus wyjątkowo groźny i zagnieżdżony nawet w MBR, to samo formatowanie może go nie usunąć.

0
  • #7 27 Maj 2013 14:35
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Proste, że formatowanie nie usunie wirusa z sektora MBR bo ten sektor nie jest formatowany, lecz w dzisiejszych czasach te wirusy są naprawdę rzadko spotykane.
    Warto się upewnić jakie masz infekcję, może na początek przeskanuj dysk przez bootowalny skaner np Kaspersky rescue disk.
    Link:
    http://support.kaspersky.com/pl/viruses/rescuedisk#kb

0
  • #8 27 Maj 2013 15:52
    dariusz2831
    Poziom 6  

Sformatowałem tak jak mówiłem i po pobraniu instalek GG , Skype , Mozilli itp pojawiło mi sie że został zablokowany plik stanowiący zagrożenie nwm o co w tym chodziło a konkretniej w daemon tools lite sie pojawił sie komunikat Poly daemon cos tam , jakis trojan ?

, po formacie odrazu miałem McAfee zainstalowanego ,

Na czym polega to wyzerowanie ? Formatuje to sektor MBR ?

Chciałbym jak najbardziej oczyscic laptopa do zera , zebym miał 100% pewnosci ze jest czysty , bo po tym samym formatowaniu jej niemam .. ;/

Czy wgranie windowsa visty rozwiąże ten problem ? bo te 2 płyty to raczej nie jest windows vista , tylko cos innego .

Jeszcze mam pytanko ..

Mam 2 dyski C i E czy tylko tam gromadzą się wirusy ? nie licząc MBR ?

0
  • #10 27 Maj 2013 16:31
    dariusz2831
    Poziom 6  

Czyli mam rozumieć że zerowane wyczyści również ten sektor MBR ?

Jak wyzerowac Laptopa ? - Dane mam Na przenośnym urządzeniu

0
  • #12 27 Maj 2013 21:06
    dariusz2831
    Poziom 6  

A Keylogger może być w sektorze MBR lub BIOS ? - czy tylko na dyskach one ląduja aby szpiegować ?

bo jestem pewny ze ten wirus to Keylogger ...

Jeżeli nie może być to mam już czystego kompa ,
    Przeskanowałem Moje dyski C , E i ( 0 ) infekcji ,
    Pobrałem CCleanera ... i wg ...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo