Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Wawa] Okleina drewnopodobna

01 Mar 2005 10:28 12319 15
  • Poziom 10  
    Gdzie kupić okleinę drewnopodobną w Warszawie, w miarę blisko Centrum lub Woli? Byłem w Leroy Merlin w Arkadii i nie mają, tak jak i MDFu 18mm;) W Google wpisywałem "okleina drewnopodobna", albo "folia drewnopodobna" i nic nie znalazłem. Na pewno nie będą tego mieli w sklepach z płytami wiórowymi, bo kiedyś o to pytałem. Ciężka sprawa z tą okleiną
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Poszukaj w sklepach z tapetami i ogólnie w sklepach remontowo-budowlanych tam powinni mieć.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    hmmm zauwazylem pewna zasade tam gdzie to powinno byc nie ma raczej zadko zdaza sie w sklpeach budowlanych oklein szukaj zreguly w malym podmiejskich sklepikach rob u roznych uslugodawcow (szklarz itp)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Samoprzylepny drewnopodobny winyl zawsze można znzleźć na stoisku z tapetami w Castoramie , Leroy Merlin lub OBI , poza tym w większości sklepów z tapetami. Gorzej ma się sprawa ze sztywną okleiną w arkuszach do przyklejania na butaprenie ( lub innym świństwie ) - tego nie widziałem już ze sto lat, ale i nie spotkałem dawno nikogo kto by jej chciał używać
  • Poziom 18  
    co za bzdury wygadujesz mecedo. w kazdym sklepie z materialami budowlanymi sa okleiny, leroy,praktiker,castorama - sam kupowalem. szczyt lenistwa zeby nie zapytac obslugi gdzie lezy!
  • Poziom 10  
    Pytałem się, tylko że na stoisku z płytami wiórowymi, a gość zrobił oczy i powiedział że nie mają czegość takiego.
    Ale dzięki za informacje. Do głowy by mi nie przyszło, że to będzie na stoisku z tapetami;)
    Ja bym wolał taką na butapren, bo na pewno była by trwalsza. A te samoprzylepne to podobno po jakimś czasie zaczynają odchodzić, nawet jak się dba o kolumny:(
  • Poziom 24  
    Jezeli chcesz zeby to jakos wygladało i było trwałe na czas i uszkodzenia. Zrezygnuj z okleiny! Kup fornir, ktory łatow sie klei (butapren) i efekt jest na kilka lat.

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    o co ci doklanie chodzi o okleine drewnopodobną której nie trzeba malowac czy o okleine drewniana czytaj fornir (to trzeba malowac). jedno jest pewne dobrze przyklejony fornir wytrzyma lata!!!
  • Poziom 10  
    Chciałbym coś takiego jak w oryginalnych kolumnach. Płyta z chropowatą fakturą słoi. Fornir mi się nie podoba, bo go trzeba polakierować i jest płaski bez faktury.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    no to mylisz pojecia. fornir jest to wlasnie deska grubosci jednego milimetra z chropowata powierzchnia sloi. stosowany on jest w stolarstwie do naklejania np na plyte badz kawalki drzewa w celu osiagniecia efektu "lite drzewo"
  • Poziom 11  
    okleine z pewnoscia dostaniesz w castoramie i obi bo sam kupowalem
    choc odradzam ten material do wykanczania obudowy
    zdecycowanie najlepszy jest fornir. jednak wykanczaniem fornirem zajmuje duzo pracy i czasu ale z pewnoscia efekt sie oplaca!
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    okleiny jest pelno wszedzie, zwlaszcza w castoramie, obi..ale z woli to najwygodniej ci bedzie wsiasc w tramwaj i na witraczna...
    w uniwersamie jest fajny sklepik, duzy wybor oklein i nie przelazale.

btw reanimowalem altusy wlasnie okleina(ona tez ma fakturke drewna) i trzyma sie dobrze, co wiecej z czasem co raz mocniej,a nie slabiej-jak ktos pisal.
    pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    No z tego co się orientuję, to wszyscy po naklejeniu forniru lakierują go. A mi się to nie podoba. Ale gdyby nie trzeba było go lakierować, tak by została ta chropowat fakturka, to chętnie bym się pomęczył, bo w końcu kolumienki będę miał na kilka ładnych lat.
    A gdzie ten fornir się kupuje? Też w hipermarketach budowlanych?
    Zastanawiam się nad okleiną, bo kolumny jak postawię, to rzadko kiedy będę je ruszał. Nie będę też nimi jeździł po meblach ani niczym w nie stukał, czy zawadzał o nie. Tak więc gdyby tylko ta okleina nie odłaziła sama, to jakoś by to było.
  • Poziom 22  
    wszystko zalezy od lakieru. kup matowy lakier ktrory uwypukla sloje i problem z glowy. wybor lakierów jest naprawde wielki. a efekt bedzie super! naprawde.
  • Poziom 10  
    A co się stanie jak nie polakieruję forniru?
    I gdzie można kupić ten fornir?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    z biegiem czasu zczernieje. bedzie sie szybko brudzil. w sklepach z materialami do mebli na stolarniach niewiem szukaj. ja sobie zalatwilem przez stolarza.