Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel corsa C 1.7 DTI 2002 Leje się woda do środka!

estradonai 26 May 2013 20:06 34071 14
Texa Poland
    estradonai
    Level 8  
    Witam,
    Taki problem już był poruszany, ale "koleżanki" nikt nie potraktował poważnie stąd ponawiam pytanie czy ktoś ma pomysł co to może być?
    Otóż woda pojawia się w samochodzie po intensywnych opadach deszczu, dokładnie wlewa się otworem, który umiejscowiony jest pod lewą półeczką po stronie kierowcy i nad lewym kołem - trzeba mocno sięgnąć ręką żeby wyczuć ten otwór, da się w nim wyczuć również jakieś przewody, ale trudno tam zajrzeć, trzeba by naprawdę się nagimnastykować...Pisząc prościej woda leje się na lewą nogę gdy się trzyma ją na sprzęgle.
    Co ciekawe podczas opadów woda sama się nie wlewa. Trzeba ruszyć samochodem (a więc gdzieś tam się gromadzi i dopiero pod wpływem siły bezwładności wpada do środka). Jeśli to problem z odwodnieniem, to czy ktoś ma jakieś zdjęcia co pokolei trzeba rozebrać żeby się tam dostać??? Zaznaczam, że nie mam szyberdachu :)
  • Texa Poland
    bula_wrz
    Level 16  
    Miałem taki przypadek z Combo czyli kora C :)
    Otóż przy lewym błotniku do ściany grodziowej jest przymocowana jakaś pucha z przewodami (chyba trzeba wycieraczki zdjąć i podszybie rozebrać nie pamiętam bo to dawno było)
    A więc w tej puszcze dosłownie spłowiała i wykruszyła się uszczelka.
    Kupić coś z metra lub dać w ten rowek silikonu i będzie dobrze.
    powodzenia
  • Texa Poland
    rafal k71
    Level 10  
    miałem taki sam problem i uporałem się z tym bardzo prosto pod podszybiem i w miejscu tej opisywanej skrzynki w której mieszczą się przekaźniki i układ np konfort oraz łączenia kabli było dużo liści igieł i innych odpadów które zatykały przepływ wody do otworu spustowego w dolnej części grodzi podszybia jest to dość duży odpływ zabezpieczony klapką przy tym otworze też należy wyczyścić . U mnie problem po dokładnym na prawdę dokładnym przeczyszczeniu wręcz wydłubaniu odpadów już mi nie zalewa nogi .
    dudon777
    Level 1  
    woda w corsie przyczyna jest zmurszala uszczela dekielka sterownika czarna skrzynka obok skrzynki bezpiecznikow kilka torksow do dkrecenia

Dodano po 2 [minuty]:

dkrecasz dekielek nowa uszczelka lub silikon i spokoj z mokra noga troche z tym walczylem to wiem.Czyszczenie nic nie da choc na pewno nie zaszkodzi
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie. Właśnie walczyłem z takim patentem na silikon. Jak potem w drodze wymienić przekaźnik? Uszczelkę dorobiłem z uszczelki do drzwi od mieszkania. Orginału nie mogłem kupić. Zdjąłem podszybie. Wyczyściłem rowek w plastyku i przykleiłem ten plastyk co od dolu nachodzi na szybę. Od tej pory ani kropli. Pozdrawiam.
    estradonai
    Level 8  
    Szkoda, ze nie zrobiles zadnych zdjec, bo ja do tej pory nie wiem, o którą "puszkę" chodzi. Rozbieralem podszybie, wyciągałem zbiornik z płynem do szyb...ale nie mam pewności, która to puszka bo widziałem tam parę...
    dzanm
    Level 2  
    Ta po stronie kierowcy przy samej szybie nie ma innej chyba na 7 śrub torx 25 wyciągasz pokrywkę czyścisz starą uszczelkę dajesz silikon (nie przesadzać) i dokręcasz temat rozwiązany ok 30 minut roboty potrzebne klucz 13 do ramion wycieraczek 8 lub 10 (u mnie ) do podszybia i torx 20 lub 25 i silikon najlepiej czarny

Pozdrawiam

estradonai wrote:
    Szkoda, ze nie zrobiles zadnych zdjec, bo ja do tej pory nie wiem, o którą "puszkę" chodzi. Rozbieralem podszybie, wyciągałem zbiornik z płynem do szyb...ale nie mam pewności, która to puszka bo widziałem tam parę...
    Wenus24
    Level 2  
    Witam.

Podłącze sie pod ten temat, bo widze że sporo osób ma problemy z wodą w aucie. Mam problem z moją Corsa C rocznik 2005, trzydrzwiowa, woda zbiera się w dużej ilości od strony pasażera z przodu przy samym kanale. W domowych warunkach wyjęta została cała podłoga i wyciszenie samochodu, uszczelniona pokrywa komputera i przelot linki do maski (bo troche wody od strony kierowcy tez było), przeczyszczone zostały również odpływy wody. Próba lania wody po szybie wykazała, że woda musi się gdzieś zbierać w okolicy dmuchawy i kapie (po sterowniku!) na podłogę po stronie pasażera. Po myciu na myjni i po deszczu jest to samo, stoi kałuża wody.

Dodatkowo chyba robi sie jakieś zwarcie, bo po wyjęciu kluczyka ze stacyjki dmuchawa się nie wyłaczyła i zdarzyło sie to juz dwukrotnie. Czy to ma jakis związek z tą wodą?

Zamieszczam zdjęcia skąd kapie, może ktos ma pomysł skąd to leci i czy samemu da radę usunąc ta ustrkę, czy trzeba do mechanika? Opel corsa C 1.7 DTI 2002 Leje się woda do środka!
    Wenus24
    Level 2  
    Proszę o poradę w mojej sprawie.
    WITEK1952
    Level 28  
    W Twoim przypadku wina będzie raczej po stronie plastykowego podszybia. Ściągnij wycieraczki, podszybie i wszystko wyczyść. Będzie widać, którędy płynęła woda po zaciekach. Samo podszybie i plastykową nakładę szyby można lekko posmarować silikonem.
    Wenus24
    Level 2  
    Dziękuje za podpowiedź. Podszybie było zdejmowane całe, wycieraczki i plastiki, akumulator też, tam było wszystko dokładnie wyczyszczone, ale rzeczywiście te plastiki nie przylegają idealnie, poza tym filtr był cały wilgotny.
    mądrasowa
    Level 9  
    Podepnę się do wątku mimo że stary ale jary. Mianowicie cieknięcia spodkałem mechaników którzy mówili że coś w samochodzie jest niepotrzebne a w szczególności wszelkiego typu osłonki, jeśli spodkacie takiego fachmana to dawajcie szybko nogę z takiego warsztatu co ulepszają producenta po to ktoś to tam zamontował by czemuś to służyło. A więc pod wlotem powietrza jest specjalnie wyprofilowana plastykowa osłonka która jet odpowiedzialna za odprowadzanie wody do odpływów, jeżeli jej zabraknie w tedy woda wlewa się przez dmuchawę do środka kabiny. Często jest tak że ktoś ją połamie i woda będzie się przedostawać przez pęknięcia, to najczęstrze bolączki no i w tedy nam zalewa całą elektronikę i zaczynają się kłopoty. A więc żeby sprawdzić czy wogóle mamy tą osłonkę, należy odkręcić ramiona wycieraczek i ich zjąć jeśli jest taka konieczność ponieważ np.w A nie było plastykowych wlotów powietrza. Później odkręcić plastykowe wloty powietrza i sprawdzić w jakim stanie jest plastikowa osłonka i udrożnić odpływy. Bywają też odpływy poprowadzone wężykami za przednimi nadkolami pod wykładziną i są one łączone gumowymi kolanami, często bywa tak że ktoś o nich zapomni przy jakiejś naprawie lub rozepną się w jakiś inny sposób i woda zamiast na zewnątrz leje nam się do kabiny. Częsty przypadek a w szczególności w samochodach gdzie mają akumulatory mocowane w okolicy podszybia tam często koroduje blach do środka kabiny. Najlepiej by było odwinąć wykładzinę z przodu i przy pomocy drugiej osoby która będzie lała wodę wężem czy w jakiś inny sposób a wy obserwując z kąd wycieka woda. Mokry filtr to na bank nie spełniająca swojego zadania osłonka przeciw deszczowa. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam. Będę wdzięczny za wsparcie, jeśli pomogłem.
    arturhifi
    Level 2  
    Witam, dziękuję za waszą pomoc dzięki waszym poradom problem w mojej Corsie C szybko usunąłem.
    zuzia20
    Level 10  
    Witam
    pomóżcie co mam zrobić:jak pada deszcz to wlewa mi się woda do bagażnika przez tylne swiatla.Swiatla nie calkiem dotykają do blachy samochodu i tamtedy wlewa się woda,chcialam potraktować to silikonem ale później będę miała problem z wymiana swiatel,Co w tym wypadku zrobić?
    JanuszOnline
    Level 1  
    Opel corsa C 1.7 DTI 2002 Leje się woda do środka!
    Wenus24 wrote:
    Witam.

Podłącze sie pod ten temat, bo widze że sporo osób ma problemy z wodą w aucie. Mam problem z moją Corsa C rocznik 2005, trzydrzwiowa, woda zbiera się w dużej ilości od strony pasażera z przodu przy samym kanale. W domowych warunkach wyjęta została cała podłoga i wyciszenie samochodu, uszczelniona pokrywa komputera i przelot linki do maski (bo troche wody od strony kierowcy tez było), przeczyszczone zostały również odpływy wody. Próba lania wody po szybie wykazała, że woda musi się gdzieś zbierać w okolicy dmuchawy i kapie (po sterowniku!) na podłogę po stronie pasażera. Po myciu na myjni i po deszczu jest to samo, stoi kałuża wody.

Dodatkowo chyba robi sie jakieś zwarcie, bo po wyjęciu kluczyka ze stacyjki dmuchawa się nie wyłaczyła i zdarzyło sie to juz dwukrotnie. Czy to ma jakis związek z tą wodą?

Zamieszczam zdjęcia skąd kapie, może ktos ma pomysł skąd to leci i czy samemu da radę usunąc ta ustrkę, czy trzeba do mechanika? Opel corsa C 1.7 DTI 2002 Leje się woda do środka!

Witam. U mnie chyba cieknie z tej nagrzewnicy czy coś tam. Mam pytanie czy u Ciebie po odkręceniu osłony bocznei i usunięciu gąbki też jest taka odsłonięta ta gorąca srebrna część? od niej jeszcze idą takie srebrne rureczki też gorące. i właśnie u mnie kapie jak długo używam klimy ( narysowana czerwona strzałka z którego miejsca kapie)
    Ciekawostką jest, że od strony kierowcy jest to ładnie obudowane plastikami a ty tak odsłonięte. Może u mnie brakuje jakiegoś elementu.
    Mechanicy na których trafiam rozkładają ręce i nikt nie jest w ogóle w temacie.

Pozdrawiam