Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka ZanussiZDM4714 - Osad na naczyniach

26 Maj 2013 23:26 2952 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam problem ze zmywarką. Naczynia są niedomyte i na szklanych widać biały nalot. Instrukcja mówi że tego typu sytuacje są wynikiem braku nabłyszczacza albo niedomkniętego zbiornika na sól... Obie rzeczy sprawdzone. Bez zmian. Na grzałce też jest taki nalot, ponadto po otwarciu czuć zapach jakby coś ulegało przegrzaniu... Pliz o pomoc. Wszystkie filtry regularnie czyszczone.
  • Poziom 1  
    Może trochę późno na odpowiedź, ale zostawiam wpis "dla potomnych".
    Miałem te same problemy ze zmywarką - po każdym myciu naczynia były pokryte białym nalotem, który można było usunąć myjąc je ręcznie (a przecież nie o to chodzi w zmywarce)...
    Zmiana środków myjących, ustawień zmywarki, itp. - nic nie pomagało (albo pomagało na krótko). Na pewnym forum znalazłem sposób, który u mnie w końcu zadziałał: do większej miski (lub garnka) wlać pół butelki octu i wstawić ją na dolny poziom zmywarki. Włączyć program z najwyższą temperaturą i zrobić "pusty przebieg". Po skończeniu cała zmywarka lśniła jak nowa.
    Do każdego kolejnego mycia trzeba wstawiać jakiś mały pojemnik /kubek z wlaną 1 szklanką octu, włożyć naczynia, tabletkę, itp. i myć na zwykłym programie. Po skończonym cyklu wylać pozostałości do zlewu. Nie zapomnieć o tym pojemniku przy kolejnym zmywaniu. Teraz wszystkie naczynia błyszczą i nawet te z białymi plamami po umyciu w cyklu z octem odzyskują blask.