Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki piec - Zakup nowego pieca 2 funkcyjnego

27 Maj 2013 00:36 2088 8
  • Poziom 9  
    Witam. Tradycyjne pytanie wiem...Mam pytanie odnośnie pieca dwufunkcyjnego do mieszkania.Nie chce pytać co lepsze tylko jakby ktoś mógłby napisać:
    Posiadam piec marki X i działa lub nie kupuj pieca XX bo się psuje.Drodzy Koledzy proszę o opinię użytkowania danego modelu/marki nie o co lepsze.Do tej pory użytkowałem piec Torus i nie miałem problemów dopóki się nie zepsuł.Więc moje pytanie jaki piec 2 funkcyjny mam kupić w oparciu na Wasze doświadczenia.Z góry proszę o konkretne odp np Posiadam piec ZZZ firmy AAA działa fajnie bez problemu.
    Mogę wydać około 3000 PLN
    P.S Jeśli ktoś potrzebuje rady odnośnie pieców TORUS służe pomocą.
    Dziekuję
    Pablito
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam. Torus podobnie jak Mora było kotłami nie do zdarcia. Weź pod uwagę że nowoczesne kotły nie są już tak trwałe bo mają w sobie kupe elektroniki i wgl. Co z tego że ktoś napisze iż posiada kocioł AAA o modelu NNN skoro nie będziesz mieć w swoich okolicach do niego serwisu. Na to też trzeba brać poprawkę.
  • Poziom 9  
    THX for odpowiedź.Faktycznie jeśli chodzi o te piece no problem.Niestety mój padł totalnie.Czy masz swojego faworyta na dzień dzisiejszy???
    Pzdr
    Pablito
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Mój faworyt to RADIANT RBS 24 ELITE wersja turbo. Lecz z dostępnością serwisu w Polsce jak narazie jest problem. Ale jeśli mam wybrać kocioł znanej w Polsce firmy to z całego serca polecę BERETTA JUNIOR 21 E.S.I (wersja turbo) kociołek naprawdę fajny, oszczędny i mało awaryjny:)
  • Poziom 9  
    Witam ponownie.Jeśli masz okazję rozmawiać z ludzikami którzy użytkują Torusy daj znać.
    Od 10 lat go mam i wiem co nie co o nim...chętnie pomogę.

Dodano po 5 [minuty]:

Jestem z Kraka jak wygląda serwis itp odnośnie tego pieca.
    Pzdr
    Pablito

Dodano po 2 [minuty]:

Mam parę opcji...Vaillant 240 cos tam Termet mini lub Imerrgas co wybrac pliss o podpowiedź.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Ja jestem preferentem Włoskich kotłów więc postawiłbym na immergas eolo star. Jest on tej samel linii co Beretta junior tyle że ma elektroniczny wyświetlacz, auto diagnostykę itd.;) w Twoich stronach zapewne jest serwis Beretta jeśli o to pytasz;)
  • Poziom 29  
    Prowadzisz dyskusję w dwóch wątkach? Trochę to bałagani na forum. Napisałeś w tym drugim, że masz sporo użytkowników ciepłej wody to powinieneś pomyśleć o jakimś ekonomicznym pod tym względem. Myślę, że niezły w Twoim przypadku byłby Junkers Cerapur Acu, albo Acu Smart. Tylko z trzema tysiącami ciężko będzie to zrealizować. :(

W0jtek92 napisał:
    Witam. Torus podobnie jak Mora było kotłami nie do zdarcia. Weź pod uwagę że nowoczesne kotły nie są już tak trwałe bo mają w sobie kupe elektroniki i wgl. Co z tego że ktoś napisze iż posiada kocioł AAA o modelu NNN skoro nie będziesz mieć w swoich okolicach do niego serwisu. Na to też trzeba brać poprawkę.

Serwis to rzecz bardzo istotna. A z tym nie do zdarcia bym polemizował. To, że się turla nie znaczy, że się opłaca. Z reguły po wymianie tego typu kotła na kondensacyjny rachunki za gaz spadają bardzo poważnie. To tak jakby porównywać starą Warszawkę do współczesnego auta. Fakt, że zapach spalin starego auta ma swój urok, ale zdrowiu nie służą a i tankowanie boli.
  • Poziom 9  
    Jeśli nabaganiłem przepraszam.Tak jest więcej użytkowników do tego pieca.Liczmy traktujmy to jako rodzinę...Z reguły Mama Tata dziecko..podobnie w moim przypadku.My plus 3 lokatorów.Nie zużywaja jakoś więcej niż my szybki prysznic i takie tam.Mam podobne zużycie gazu jak mój Brat z Żoną i dzieckiem..A Brat musi utrzymywać konkretną temp bo jest dziecko..około 21 C.Ja potrzebuję coś co będzie działać w lecie dawać wodę a w zimie temeraturę komfortową na CO około 19-20 C
    Pzdr
    Pablito
  • Poziom 9  
    Drodzy forumowicze.Zamykam ten temat....pojawiam się z nowym bardziej szczegółowym pytaniem i tematem.
    Pzdr