Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer' i głosniki pod jeden wzmacniacz

anasahim 27 Maj 2013 00:49 4122 7
  • #1 27 Maj 2013 00:49
    anasahim
    Poziom 6  

Wyjaśni mi ktoś jak podłączyć pod 2 kanałowy wzmacniacz głośniki i subwoofer'? Chodzi o to ze na wzmacniaczu przełączam na lpf czyli tylko niskie tony i mostkuje z 1 i 4 wyjściem to co z głośnikami ? tez mostkować i jak zrobić by wzmacniacz dawał wyjście flat nie lpf na głośniki....? Tylko nie piszcie ze osobny wzmacniacz ...;/

Pozdrawiam

Michał

0 7
  • #2 27 Maj 2013 07:10
    bogus1984
    Poziom 25  

Nie podłączysz ich.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Maj 2013 07:29
    powalla
    Moderator CarAudio

Sa wzmavniacze ktore mozna podlaczyc w tri mode ale wtedy wzmacniacz leci pelnym pasmem , a filtracja odbywa sie pasywnie ...duzo zabawy i kasy na zwrotki .

0
  • Pomocny post
    #4 27 Maj 2013 08:18
    bogus1984
    Poziom 25  

Otóż to, zwrotki by wyszły więcej, jak wart wzmacniacz. Kupić 4 kanały i po kłopocie.

0
  • #5 28 Maj 2013 03:47
    anasahim
    Poziom 6  

Okey, tak tez myślałem...ale męczy mnie jeszcze jedno (chyba najbardziej moja niewiedza) a mianowicie mam w radiu 4 wyjścia rca (cinch) z czego dwa to wyjście przód a dwa następne (i tu problem) na tył/sub i teraz tak mogę podłączyć tył I sub (to jak) czy ALBO tył bądź sub? i z czegoś zrezygnować. Najlepiej jakby ktoś mi rozrysował bądź dobrze opisał podłączenie takiego zestawu przód 2 głośniki + zwrotnica + tweterki JBL GTO528 (to na pewno chce przez zmacha przecisnąć) następnie tył dwa głośniki, które się aż proszą o zmacha stare, poczciwe, nie do zdarcia GTO938 (lecz ponoć tył się z radia puszcza) ale tu liczę na waszą radę i obeznanie tematu i na koniec oczywiście chce podłączyć skrzynię oczywiście nie mogło być inaczej JBL 1214 ....mam do tego dwa zmachy 2 kanałowego JBL GT5-A402E i w drodze do mnie 4 kanałowego GT5-A604E ....Jak to podłączyć by miało ręce i nogi ...a najlepiej żeby dobrze grało....to wszystko montuje w starym poczciwym VW T4 ....wyślę fotki na koniec bo mam niezłe pomysły.....tylko proszę fachowców o radę co do podłączenia ...bo u mnie na wsi zwaną Kalisz nie ma żadnych monterów caraudio....

Pozdrawiam
    Michał

0
  • Pomocny post
    #6 28 Maj 2013 04:44
    bogus1984
    Poziom 25  

Jeżeli już aż tyle głośników, czyli przód, tył i do tego sub, to: na głośniki wzmacniacz 4 kanałowy, który zasili 4 głośniki (przód na zwrotnicach i tył). Rozdzielić RCA przeznaczone na przód za pomocą rozdzielacza RCA typu Y i gra wszystko na jednym piecu. Do subwoofera puszczasz sygnał z wyjścia tył/sub i sub musi mieć drugi wzmacniacz.

0
  • #7 30 Maj 2013 15:50
    anasahim
    Poziom 6  

No dzięki jakoś tak podłącze ....ale napisałeś ze 4 głośniki podbić na przód? a nie mogę rozdzielić tył i sub cinchą ? Bo jak to jest tak naprawdę z tym wyjściem przód, tył ...to jest coś w rodzaju kwadrofonii ze tu gra jedna sekcja tu druga ....? czy wychodzi to samo tylko ze tył wzmocniony?...A i ostatnie pytanie (obiecuje ;) ) jak podłączyć powiedzmy sam przód ze zwrotnicami i tweeterami przez wzmacniacz.....

Pozdrawiam...

0
  • #8 30 Maj 2013 17:29
    powalla
    Moderator CarAudio

Moze by tak faq Nazara poczytac , a potem kilka tematow o podlaczeniu wzmacniacza?

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo