Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocny Sub 30cm pod Sla1500

27 Maj 2013 01:45 2886 24
  • Poziom 8  
    Witam
    Obecnie posiadam na przodzie diore Gds1607
    i skrzynie clariona sw 3011 (250rms) zamknięta
    wszystko podpięte pod helixa dark blue four 180rms x2

Jednak wiadomo gra to bez szału, obecnie zaczynam przygodę z Car audio na poważnie, szukam zestawu który ma grać bardzo głośno i mocno, chodzi głównie o bass.

Mam do wydania 1500zł - 2000zł

Wypatrzyłem wzmacniacz
    SinusLive SLA 1500 v2 czytając opinie, wydaje się ciekawą opcją i teraz drugi problem głośniki (i do tego robić samemu skrzynie ? Czy lepiej gotową ? ) Jak mówiłem zależy mi głównie na mocy i na tym by było głośno i w miare czysto
    Wpadły mi w oko głośniki re audio i tu następne pytanko by to miało ręce i nogi lepiej 2x SR-12D2 czy może 1x SE-12D2 a może w ogóle co innego ?

Na przód wejdzie jakiś mały wzmacniacz i myśle, że starczy. Autko głównie do zabawy, więc proszę mi nie pisać że szybko aku padnie, czy w trasie nie wytrzymam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    No to pewnie żeby ograniczyć koszta będe musiał poczytać trochę o robieniu skrzyń bo wiadomo inna będzie do jednego i inna do dwóch głóśników, czekam na zdanie innych, a Tobie Wirus Bardzo Dziękuje :)
  • Poziom 12  
    Znajomy miał SinusLive SLA-1500 + Subwoofer Ground Zero GZRW30SPL ze skrzynią szczelinową :) Powiem szczerze KOPA MIAŁ... OJ MIAŁ... :):) Dawał na 80% mocy auto zamknięte i z szyby przedniej się robiła pajęczyna :) skrzynia kompletna z głośnikiem ok 700zł :)

P.S Słyszałem jak to gra i nie wierzyłem :)
  • Poziom 8  
    Dokładnie o tym zestawie również myślałem, a może koledzy jakieś info czy potrzebny kondensator lub bateria jakaś do tego, mam kable 20mm to chyba będą cienkie ;/ więc jakiś musiałbym poszukać, co do zasilania to chyba nie da sie wymyślić nic, słaby altek, a ma wystarczyć na 20min burzenia na zlotach :D i w domciu pod prostownik :) Tylko czy spadki napięcia nie będą jakieś drastyczne ?
  • Poziom 12  
    Kolega miał pod zestaw kable 35mm2 SINUSLIVE , był to passat oryginalny alternator + aku 72ah gdy nie miał kondensatora, to spadki takie były, że światła mrugały jak stroboskopy, wiec założył kondensator HYBRYDOWY LANZAR 12F i było wszystko ok :) Pod taki zestaw musi być kondensator, ponieważ aku nie jest w stanie oddac prądu przy uderzeniu bassem, i następuja zniekształcenia dzwięku a kondzior magazynuje prąd i przy uderzeniu oddaje zapotrzebowanie prądu na wzmacniacz :) i ciekawostka głosnik był spięty w 1Ohm :)
  • Poziom 8  
    Bardzo Dziekuje za info :) czyli jednak musze kondensator kupic, a nie orientujesz sie kolego czy musze kupować taki za 300zł czy wystarczy jakiś tańszy :) ?
  • Poziom 15  
    Do takiego sprzętu bierz hybrydę ze względu na szybkość oddawania ładunku. Na alledrogo masz kondziora Lanzara opticap60 za 350 PLN wydaje mi się ze to dobra oferta w tej cenie.
  • Poziom 12  
    Dobrze kolega mówi hybryda najlepsza :)
  • Poziom 25  
    Oj specjaliści, z szyby pajęczyna na GZRW? Kondensator wyeliminował przygasanie świateł?
    Kondenaator magazynuje prąd i szybko go oddaje a nie wytwarza go!
    Odpuść tego SLA i kup porządną używkę około 1 kW przy 1 ohm, do tego SE12D2, kable minimum 35mm2 i przebadaj aku, a najlepiej zmień na AGM jeśli Ci wystarczy kasy, kondek to ostateczność jako "bajer".
  • Poziom 8  
    Jeden Se12d2 i do tego 1kw ? Czy aby nie za dużo kolego do głośnika 600w ... ? Po drugie dlaczego Sla odpuścic ? No nie mów że to lipny wzmak
  • Poziom 12  
    Tak, byłem swiadkiem, swiatła przygasały jak nie było kondensatora...
  • Poziom 25  
    SE przy 1 kW dopiero zaczyna latać... Polecam poczytać o tym głośniku. SLA to spawara, mocy tam coś ma ale kontroli zero.

"swiatła przygasały jak nie było kondensatora"
    Gratuluję, oszukaliście fizykę.
  • Poziom 23  
    SynDmx napisał:

Gratuluję, oszukaliście fizykę.

Niekoniecznie, mój Rockford 10F też wyeliminował problem przygasających świateł przy odtwarzaniu sygnału muzycznego.
  • Poziom 8  
    Mówisz od 1k zaczyna grać, to pewnie problem z zasilaniem sie już zaczyna, no i jaki wzmak do tego żeby pociągnął, coś czuje że to już poza mój budżet
  • Poziom 25  
    Problem przygasających świateł jest spowodowany ogólną instalacją auta (słabe połączenia masy, niewydajny alternator i zajechany akumulator), od tego należy zacząć, kondek może trochę pomóc przy małych spadkach i słabych piecach. Przy czarnej muzie już się nie sprawdza, ewentualnie przy szybkich bitach gdzie uderzenie jest szybkie.
    SE zagra już przy 600 watt rms ale żeby z niego wycisnąć to co trzeba 900-1000 watt rms jest wskazane. Pakowałem w niego grubo ponad 1,4 kW (oczywiście na testach) i nie dał się zakopcić.
    Zacznij od kabelków, minimum 35 mm2, solidne połączenia do masy, popraw połączenia alternator-akumulator. Alternatora nie musisz wymieniac jeśli nie zamierzasz cały czas walić muzą na maxa, zainwestuj chociaż w małego AGMa.
  • Poziom 15  
    W moim przypadku kondzior Lanzara OPTICAP60 wyeliminował skutecznie przygasanie świateł we wnętrzu auta. Wzmaka jakoś mega mocnego i prądożernego nie mam bo to DLS A6, kable 35mm2 zarówno masa jak i prądowy i mimo to dopiero kondzior pomógł.
  • Poziom 12  
    No i sie kłuca, że "oszukałem fizyke" Pomaga kondensator, wiem z własnego doswiadczenia...

Dodano po 3 [minuty]:

"Kondensatory wykorzystywane są w celu magazynowania energii.
    Ich praca polega na uzupełnianiu zasilania wzmacniaczy audio, w momencie gdy potrzebują one wysokiego natężenia prądu.
    Kondensatory wspomagają całą elektrykę w aucie, odciążają oraz rozkładają równomiernie pracę akumulatora i poprawiają jakość dźwięku.
    Systemy car audio przeciążone są skokami napięcia, co powoduje spadek jakości dźwięku.
    Akumulator nie jest w stanie w szybkim czasie zasilić wymagający zestaw muzyczny.
    Prąd, który zasila wzmacniacz nie dopływa do niego równomiernie i wskutek czego następuje spadek napięcia.
    Kondensatory zapobiegają spadkom napięcia."
  • Poziom 25  
    Czytaj uważnie co napisałem. Kondek może delikatnie wspomóc instalkę ale nie wyeliminuje błędów instalacji auta! Jeśli coś przygasa to należy zacząć od podstaw, a nie kupować bajery które pomogą na chwilę, później kolega kupi większy wzmacniacz i kondek może odstawić na półkę bo i tak będzie brakowało prądu. A jak zdechnie kwasiak od spadków napięcia i niedoładowania to kondek zastąpi Ci aku?
  • Poziom 12  
    dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć :) Kondzior sie przydaje :) U mnie wyeliminował mruganie świateł:) No a wiadomo ze aku nie zastąpi, poprostu wspomaga jego pracę ;)
  • Poziom 25  
    Dlatego napisałem że zamiast dawać konda lepiej te pieniądze dołożyć do AGMa
  • Poziom 12  
    no tylko wydatek z rzedu 600zł... :) Ok 75Ah.
  • Poziom 25  
    A zwykły 300 zł, AGMa masz na lata i prądu ma ze 3 razy więcej niż kwasiak.