Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skype - po instalacji nie chce się zalogować i uruchomić, czsem pojawia się błąd

ceryl 27 Maj 2013 02:18 14634 4
  • #1 27 Maj 2013 02:18
    ceryl
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem ze Skype. Otóż dzisiaj po automatycznej aktualizacji (do 6.3.73.107) Skype przestał się uruchamiać. Jego logo na trayu wyglądało jakby się uruchomił, zalogował, ale jednak nie do końca...

Jego ikonka wygląda wtedy tak:

skype - po instalacji nie chce się zalogować i uruchomić, czsem pojawia się błąd

Nie da się klikając na nią prawym przyciskiem myszy ani wyłączyć program, ani nic innego. Pozostaje zamknięcie procesu poprzez Menadżer zadań.

Wielokrotnie instalowałem już ponownie Skypa (wersje aktualną, ale też starsze), jednak problem ciągle jest ten sam jak powyżej. Czasem po instalacji pojawia się komunikat (mam wrażenie, że tak jest w wypadku nowszych wersji). Jednak nie wiem co z nim zrobić.
    Komunikat:

Już usunąłem wszystkie pliki związane ze Skype zgodnie z poleceniami, które znalazłem na oficjalnej stronie programu. Usunąłem folder, wyczyściłem rejestr, więc można by powiedzieć, że na moim komputerze nie ma śladu Skypa.
    Dodam też, że robię to wszystko jako administrator, bo na kompie jest też drugie konto.

Mimo tych wszystkich prób Skype nie uruchomił się tak jak przed aktualizacją.
    Mój system to Windows 7 Home Premium 32bit

Proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.

• Pomocny post
    #2 27 Maj 2013 02:41
    multihunter
    Poziom 25  

Może przeskanuj PC z Live CD, Live USB, np. Kaspersky Link
    Ostatnio za pośrednictwem skejpa rozpowszechniały się wredne trojany
    Na moim zanim ktoś podłożył Ukash-a z napisem POLICJA :D znalazłem Trojan:Win32/Tobfy

Code:
    Status: Deleted   (events: 1)      High   

2/19/13 3:21 AM   Deleted   Trojan program Trojan.Win32.Yakes.cafd
    C:/Documents and Settings/Marcin/Dane aplikacji/skype.dat
    Moi znajomi stracili bezpowrotnie swoje konta
    po czym ich znajomi otrzymywali od nich trojany w załącznikach, których nigdy nie wysyłali

ps.
    Potem ktoś lub coś złamało hasło ftp do mojego www i codziennie podkładał IFRAME usuń/edycja i jaja takie...

• #3 27 Maj 2013 12:06
    ceryl
    Poziom 2  

multihunter napisał:
    Może przeskanuj PC z Live CD, Live USB, np. Kaspersky Link

Utworzyłem Rescue Disk na pendrive. Tak się składa, że mam akurat Kaspersky'ego zainstalowanego na kompie.
    Tylko, że nie znam się na BIOSie... Nie wiem jak ustawić żeby własnie to program z pena się uruchamiał. Znalazłem w ustawieniach BIOSa możliwość zmiany kolejności urządzeń, z których się będzie system ładował, tylko że nie wiem czy to to, a boję się czegoś popsuć.
    Byłby ktoś tak miły i mi pomógł? Nie do końca wiem jak mam to zrobić.

Przeskanowałem komputer Kaspersky'im normalnie, nie tak jak pisałeś. Nic nie znalazł. Czy jest różnica między zwykłym skanowaniem antywirusem, a w/w?

Dziękuję

Dodam też, że aktualnie mam zainstalowanego Skypa w wersji najnowszej pobranej z oficjalnej strony. Żaden komunikat nie wyskoczył, ale Skype znów jakby się uruchamia (zalogował się, jest dźwięk uruchamiania, a moja dziewczyna nawet widzi, że jestem dostępny ale nie może zadzwonić). Ikonka jest jednak taka sama jak wcześniej pisałem i nie mogę nic z nim zrobić.

• #4 27 Maj 2013 18:39
    multihunter
    Poziom 25  

Zapomniałem dodać iż Avast (online) zobaczył Ukash-a, ale nie wiedział co z nim zrobić dwie sekundy i kaput
    Innej rady Ci nie znajdę ile razy to widziałem no to jak nie da się z USB to zapodaj z CD

• #5 27 Maj 2013 22:46
    ceryl
    Poziom 2  

Pomógł Combofix :) Puściłem skan i już wszystko działa. Dodatkowo przywróciłem stan systemu sprzed kilku dni - to też może trochę pomogło. Mimo, że nie wykonywałem kopii systemu, Win7 sam je od czasu do czasu wykonuje.
    Pobrałem Skypa z innej strony, a nie z oficjalnej.
    No i najważniejsze - od teraz w Skype mam wyłączone automatyczne aktualizacje :)

Dzięki Twojej radzie wywaliłem z kompa sporo syfu na dodatek ;)

Dziękuję, bo jako jedyny mi pomagałeś.
    Dostajesz pomógł :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME