Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SPRĘŻARKA, uruchomienie , diagnostyka

Jaro2345 27 Maj 2013 12:07 2265 4
  • #1 27 Maj 2013 12:07
    Jaro2345
    Poziom 2  

Witam wszystkich, wpadła mi w ręce sprężarka samoróbka, niestety nie mam żadnych info jak i co przy niej działa, na co zwrócić uwagę, co poprawić i czy jest sprawna itd. Poczytałem troszkę na necie i wiem, że posiada sprężarkę od liaza, chłodzenie wodą, ma zrobiony zbiornik na wodę, w którym jest tylko rdza, posiada na zasileniu przed zbiornikiem regulator ciśnienia powietrza stosowany w starach, dodatkowo z miski olejowej wychodzi jakiś zbiorniczek na olej? Na wyjściu ma jakiś zawór i tyle. Chciałbym, aby była bezpieczna, tzn. czy może trzeba w niej wymienić zawory, zastosować jakiś automatyczny wyłącznik ciśnieniowy, ale niestety szukam wstępnych informacji co i jak zrobić przy niej.
    Będę wdzięczny za każde wskazówki.
    SPRĘŻARKA, uruchomienie , diagnostykaSPRĘŻARKA, uruchomienie , diagnostykaSPRĘŻARKA, uruchomienie , diagnostyka

0 4
  • #2 29 Maj 2013 22:58
    carot
    Poziom 26  

Sprężarka nie do zajechania. Widać potrzebuje smarowania cisnieniowego i wymuszonego chłodzenia. Ja dołozył bym: presostat, odwadniacz, odolejacz, spust kondensatu z butli, zawór upustowy powietrza przed startem. W ogóle, poczytaj to i wszytsko Ci sie rozjaśni. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic831212-90.html

0
  • #3 31 Maj 2013 11:58
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 01 Cze 2013 11:42
    Jaro2345
    Poziom 2  

Z góry dziękuje za podpowiedzi. Ten górny wylot to zasysanie powietrza, w innych sprężarkach tego typu instalują na nim filtr powietrza. Odnośnie tego smarowania ciśnieniowego, może koledzy mi to bardzie przybliżą, co konkretnie należy uczynić w tym kierunku. Pozdrawiam.

0
  • #5 02 Cze 2013 01:29
    2222198
    Użytkownik usunął konto