Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta Mk3 - Wyłącznik pompy paliwa, spalanie benzyny na LPG

Wini 230 27 Maj 2013 13:44 2490 5
  • #1 27 Maj 2013 13:44
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Kolega poprosił mnie o założenie przełącznika odłączającego pompę paliwa w czasie jazdy na LPG. Wiem, że można zrobić wyłącznik automatyczny, ale kolega uparł się na przełącznik. Myślałem też o wyłączniku automatycznym i przełączniku 3 pozycyjnym w opcji: 1- pompa wyłączana automatycznie, 0- pompa włączona, 2- pompa wyłączona całkowicie, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie ? i czy kolega będzie chciał coś takiego.
    Chciałem się jeszcze zapytać, czy lepiej wykonać odcięcie napięcia cewki przekaźnika pompy, z tego co wiem przekaźnik nr.6 w skrzynce bezpieczników, czy też na obwodzie głównym pompki ?

0 5
  • Pomocny post
    #2 27 Maj 2013 14:20
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Jak już to obwód główny pompki, jak odetniesz cewkę to może zapisać błąd.
    Nie wiem czy kolega wie ale pompa benzyny ma chodzić gdy silnik pracuje na LPG bo wtedy wtryski mają chłodzenie, bez tego się uszkodzą.

0
  • #3 27 Maj 2013 17:18
    Wini 230
    Poziom 23  

Słyszałem o tym, ale kolega i tak często nie ma benzyny w baku i pompka pracuje na sucho. Ostatnio okazało się że w czasie jazdy na LPG ubywa mu także sporo benzyny, a że to już stary samochód z mocno zniszczoną blachą postanowił już nie naprawiać, tylko założyć wyłącznik pompki. Chciałbym się jeszcze zapytać, co może być przyczyną ubywania benzyny w czasie jazdy na gazie ?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Maj 2013 18:14
    balonika3
    Poziom 36  

Ten przekaźnik zapina nie tylko pompę paliwa. Jak go odłączysz, to nie będzie chodził na gazie. Zrób wyłącznik samej pompy, choć lepszy byłby dodatkowy przekaźnik, który wyłączałby ją samoczynnie.

0
  • #5 28 Maj 2013 11:11
    Wini 230
    Poziom 23  

A jeszcze chciałem się zapytać, jaki pobór prądu ma pompka benzyny, czy obciążalność prądowa 10A wyłącznika pompki i przewody 1,5mm² wystarczą ?

0
  • Pomocny post
    #6 28 Maj 2013 16:14
    balonika3
    Poziom 36  

Wystarczą.

0