Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta Mk3 - Wyłącznik pompy paliwa, spalanie benzyny na LPG

27 Maj 2013 13:44 2601 5
 • Poziom 23  
  Witam

  Kolega poprosił mnie o założenie przełącznika odłączającego pompę paliwa w czasie jazdy na LPG. Wiem, że można zrobić wyłącznik automatyczny, ale kolega uparł się na przełącznik. Myślałem też o wyłączniku automatycznym i przełączniku 3 pozycyjnym w opcji: 1- pompa wyłączana automatycznie, 0- pompa włączona, 2- pompa wyłączona całkowicie, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie ? i czy kolega będzie chciał coś takiego.
  Chciałem się jeszcze zapytać, czy lepiej wykonać odcięcie napięcia cewki przekaźnika pompy, z tego co wiem przekaźnik nr.6 w skrzynce bezpieczników, czy też na obwodzie głównym pompki ?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Specjalista grupy V.A.G.
  Jak już to obwód główny pompki, jak odetniesz cewkę to może zapisać błąd.
  Nie wiem czy kolega wie ale pompa benzyny ma chodzić gdy silnik pracuje na LPG bo wtedy wtryski mają chłodzenie, bez tego się uszkodzą.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 23  
  Słyszałem o tym, ale kolega i tak często nie ma benzyny w baku i pompka pracuje na sucho. Ostatnio okazało się że w czasie jazdy na LPG ubywa mu także sporo benzyny, a że to już stary samochód z mocno zniszczoną blachą postanowił już nie naprawiać, tylko założyć wyłącznik pompki. Chciałbym się jeszcze zapytać, co może być przyczyną ubywania benzyny w czasie jazdy na gazie ?
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Ten przekaźnik zapina nie tylko pompę paliwa. Jak go odłączysz, to nie będzie chodził na gazie. Zrób wyłącznik samej pompy, choć lepszy byłby dodatkowy przekaźnik, który wyłączałby ją samoczynnie.
 • Poziom 23  
  A jeszcze chciałem się zapytać, jaki pobór prądu ma pompka benzyny, czy obciążalność prądowa 10A wyłącznika pompki i przewody 1,5mm² wystarczą ?
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Wystarczą.