Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Olympus C7000 (C70) - resetowanie ustawień po wyjęciu baterii

kanias 27 Maj 2013 13:50 1239 3
  • #1 27 Maj 2013 13:50
    kanias
    Poziom 9  

Witajcie.
    Mam/miałem Olympusa C70 (Europa) w USA znany jako C7000. O taki:

Link

Szybko do rzeczy.
    Ok 3 lat temu, nieświadomie zostawiłem go po grillowaniu na ogrodzie. Pech chciał że akurat popadało, na tyle aby go zapewne zamoczyć w środku. Ma on obudowę metalową, cały jest wykonany bardzo solidnie. Swego czasu (2005 rok) to była wyższa półka kompaktów.

Po osuszeniu/czy nawet nie, nie pamiętam już teraz, aparat działa/ł ale niestety nie trzyma w pamięci ustawień, np. datę/godzinę i pozostałych dotyczących fotografowania.

Dodam że wtedy w chwili zamoczenia od deszczu bateria się wzdęła (rozumiem że już jest nie do użytku i mogę ją sobie wywalić) ale na tych pozostałych 2 (chyba te nie oryginalne) też się tak zachowuje.

Chciałbym jeszcze go jakoś reanimować bo to dość dobry aparat i chciałbym go używać jako beckup lub dać 6 letniemu synkowi. No ale te denerwujące resetowanie się ustawień mnie trochę wkurza.

Czy idzie to jakoś naprawić, czy jest tam gdzieś może jakaś bateria na tzw. płycie głównej albo jakiś chip który może jakoś domowymi sposobami udałoby się naprawić/wymienić.

Zaznaczę że aparat działa poprawnie, tylko że po dłuższym trzymaniu baterii w aparacie lub po jej wyjęciu z niego resetują sie wszystkie ustawienia.

Po całej tej sytuacji nawet go rozkręciłem ale nic sczególnego w środku nawet nie widziałem, znaczy śladów zalania, ale zapewne jakaś korozja elektroniczna musiała tam być)

jakieś sugestie z Waszej strony,

Waham się kupić jakąś nową baterię w celu zaobserwowania czy może z nową baterią będzie wszystko sprawne. Szkoda mi być może na darmo wydawać kasy, bo może jest to nie warte świeczki.

pozdro

Sebastian

0 3
  • #2 29 Maj 2013 00:03
    krocze
    Poziom 25  

Kolego, zapewne bateria podtrzymująca jest do wymiany, zakup nowej baterii zasilającej nic tu nie da, bo zawsze po wyjęciu będziesz tracił pamięć ustawień. Gdzie dokładnie na płycie się ona znajduje nie powiem Ci, ale zapytaj może kolegów z tego forum, którzy zajmują się naprawą foto sprzętu, biorą udział w dyskusjach i zapewne podadzą, gdzie tego szukać.

Znajdziesz ich po opisie pod nickiem.

0
  • #3 29 Maj 2013 06:06
    softox
    Poziom 2  

Po zdjęciu tylnej obudowy zobaczysz baterie wlutowana na plycie glownej

0
  • #4 30 Maj 2013 01:47
    kanias
    Poziom 9  

Dzięki za wskazówki. Jak do tej pory udało mi się zdjąć spod i przód obudowy, dalej to trochę trudne, balem się o pewne połączenia. strasznie ciasno wszędzie. Teraz juz nie pamiętam bo to było dość dawno. Czy taka baterie będzie łatwo wymienić, gdzie ja w ogóle kupić.

Udało mi się skontaktować z Okey serwisem w Gdyni, serwis Olympusa juz sie tymi modelami nie zajmuje. Tez cos technik wspomniał o tzw. "Boot" znaczy baterii ale mówił ze może być kłopot z jej dostaniem.

0