Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenie kabla od kablówki

altctrldel 27 Maj 2013 14:06 2142 6
  • #1 27 Maj 2013 14:06
    altctrldel
    Poziom 2  

Hej,

Lame question - czy ktoś wie może czy taka złączka rozbiera się na dwie części, między które można splitter włączyć, czy tez spina "na sztywno" dwa kable? Jak to rozkręcić najlepiej? (środek/boki)

Przedłużenie kabla od kablówki

--
    Pozdrawiam!

0 6
  • #2 27 Maj 2013 14:12
    _cheetah_
    Poziom 37  

Rozkręca się i zamiast tego w środku można zamontować rozgałęźnik.

Ale uwaga, nie powinno się ingerować w instalację kablówki samodzielnie, bo można sobie narobić nieprzyjemności ze strony kablówki.

he, hem, zaraz dostaniemy po bananie za zbyt oczywiste pytanie i odpowiedź na nie... :D

0
  • #3 27 Maj 2013 14:23
    altctrldel
    Poziom 2  

Thx. Myślę, że conajwyżej pogrożą mi palcem jak się połapią wogóle. Sprawdzę transfer na necie i zobaczę czy nagrywanie (aka kanał zwrotny działa). Jak u mnie będzie ok, myślę, że nie zakłócę działania sieci.

Splitter przenosi 5-2400 Mhz a monterzy kładą 5-1000Mhz. Czyli będzie lepiej niż jakby sami zrobili ;)

0
  • #4 27 Maj 2013 14:40
    _cheetah_
    Poziom 37  

altctrldel napisał:
    Myślę, że conajwyżej pogrożą mi palcem jak się połapią wogóle.
    Co byś się nie zdziwił, jak namieszasz... ;)
    Tu nie chodzi o to, czy tobie spadnie transfer, ale czy nie wpuścisz w sieć jakiegoś śmiecia w kanał zwrotny po swoich przeróbkach...

0
  • #5 27 Maj 2013 18:30
    altctrldel
    Poziom 2  

No nie wiem - jednym rozgaleznikiem? Przeciez nie ma roznicy kto go założy - ja czy oni. Równie dobrze mogę rozgałęzic sygnał za gniazdkiem czyli po "mojej" stronie instalacji...

0
  • #6 27 Maj 2013 18:59
    zetdeel
    Poziom 38  

altctrldel napisał:
    ...Przeciez nie ma roznicy kto go założy...

Może nie ma różnicy, kto założy, ale jest różnica gdzie i co założy.
    Cytat:
    Równie dobrze mogę rozgałęzic sygnał za gniazdkiem czyli po "mojej" stronie instalacji...

I to jest właśnie dobre podejście. Pamiętaj tylko, żeby zastosować rozgałęźnik małostratny, np. Signal R-2 lub Telmor RM-2F

0
  • #7 28 Maj 2013 10:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

altctrldel napisał:
    Równie dobrze mogę rozgałęzic sygnał za gniazdkiem czyli po "mojej" stronie instalacji...

Oczywiście, że możesz, ale takim działaniem też wprowadzasz zakłócenia do sieci operatora, bo przecież po rozgałęźniku i przez gniazdko też sygnał idzie do i z sieci operatora, już nie mówiąc o tym, że możesz pogorszyć parametry sygnału u siebie w domu....
    Wezwij serwis od operatora (płatny, ale w tej cenie masz wszystko i usługę i części potrzebne do wykonania zlecenia).

1